Florida’daki Üniversite 430 öğrenciye ’Pardon’ Dedi

Florida'daki Üniversite 430 öğrenciye 'Pardon' Dedi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı St. Petersburg kentindeki South Florida Üniversitesi, başvuran öğrencilerden 430 kişiye yanlışlıkla kabul e-postası gönderdiğini açıklayarak özür diledi.

24 Ocak 2019 - 07:20

Okul yönetiminin ABC News’e yaptığı açıklamada, e-postaların Cumartesi günü gönderildiğini ve "insan hatası" nın bir sonucu olduğu kaydedildi.

Açıklamada: “Öğrencilere değer veriyoruz. Daha iyi bir eğitim için çalışıyoruz. Ama bir hata sonucu 430 öğrenciye yanlışlıkla kabul maili göndermişiz. Özür dileriz. Tekrar değerlendirip geri dönüş yapacağız." diye belirtildi.

430 kişiye gönderilen E-postada “USFSP'ye kabul edildiğiniz için tebrikler! Sizi üniversiteye davet etmekten heyecan duyuyoruz ve şu ana kadar başardıklarınızla gurur duyuyoruz! Sonraki adımlarınız da size destek vermek isteriz. Giriş ücretini yatırarak, konut başvurusu ve kimliklerinizi alabilmeniz için yönergeyi takip edebilirsiniz.” denildi.

Alexandria Rizzotto, South Florida Üniversitesi St. Petersburg'dan yanlışlıkla gönderilen mektuplardan biri eline ulaştı.

İlk e-postadan kısa bir süre sonra okul, öğrencilere "Sistemde bir hata oluştu. Lütfen önceki e-postayı dikkate almayın" diyen düzeltme e-postası gönderdi.

USF St. Petersburg adayı Alexandria Rizzotto, kabul e-postasını Cumartesi günü aldığını çok sevindiğini 1 saat sonra ikinci e-postayı alıncada hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.

Rizzotto, WFTS 'ye verdiği demeçte, "Çok hayal kırıklığına uğradım. Çok ama çok üzüldüm çünkü Kasım ayından bu yana onlardan son bir karar bekliyordum. Buna rağmen halen umudumu kaybetmedim."

USF St. Petersburg'un pazarlama ve iletişim direktörü Carrie O'Brion, ABC News'e, 250 öğrenciye gönderilmesi gereken mailin 680 öğrenciye gönderildiğini bunu düzletmek için hemen harekete geçtiklerini dile getirdi.

O'Brion, "Kalan 430, kabul e-postasını yanlışlıkla aldı, henüz kabul edilmediler. "Kabulü alan her öğrenciyi statüleri konusunda güncellemeleri takip etmelerini öneriyoruz." dedi.

2019/01/2019-01-24-07-45-43.jpg
2019/01/2019-01-24-07-45-48.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Dad dies trying to save his kids from rough water
Dad dies trying to save his kids from rough water