Florida’ya 30 yıl sonra ilk kez Kar yağacak

Florida'ya 30 yıl sonra ilk kez Kar yağacak

Dondurucu soğukların 11 can aldığı ABD'de yeni bir 'canavar' fırtına doğu kıyısındaki şehirlere yaklaşıyor. Florida ve çevresine 30 yıl sonra ilk kez kar yağması bekleniyor.

03 Ocak 2018 - 18:13

Batı Avrupa'yı sarsan Eleanor fırtınası, İngiltere ve Fransa'yı vuruyor.Birleşik Krallık'ta saatteki hızı 160 kilometreyi aşan fırtına nedeniyle 100 bin eve elektrik verilemiyor. Reuters haber ajansı, İrlanda'nın batı kıyılarının sel altında kaldığını, yalnızca bu bölgede 27 bin evin karanlıkta kaldığını duyurdu.

İrlanda'da dün 150 bin eve elektrik verilemediği anlar oldu.Sarı alarm verilen adada, birçok noktada sel uyarısı yapılıyor. Başkent Londra sakinlerine Thames Nehri'nin taşabileceği yönünde uyarılar var. Nehir kıyısında yaşayanlardan sele hazırlıklı olmaları istendi, fırtına yoğun yağış getiriyor.İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya kıyılarını dev dalgalar dövüyor, İrlanda'nın dördüncü büyük şehri Galway'de yüksek gel-gitler yolların kapanmasına ve dükkanların zarar görmesine yol açtı.Adada devrilen ağaçlar zaman zaman şehirler arası trafiği durduruyor. Galler'de bir aracın üstüne düşen ağaç, bir kişinin yaralanmasına yol açtı.Eyfel Kulesi kapatıldı

Fransa'da da en az 200 bin ev Eleanor nedeniyle elektrikten mahrum. Başkent Paris'te saatte 140 kilometreyle esen rüzgar, Eyfel Kulesi'nin ziyaretçilere kapatılmasına neden oldu.Şiddetli esen Eleanor, İsviçre Basel ve Fransa Strazburg havalimanlarında da uçak seferlerini durdurdu.

Charles de Gaulle Havalimanı'nda da birçok seferde gecikmeler yaşanıyor.

Fransa, hafta başından bu yana turuncu alarm vermiş durumda.'Canavar' fırtına ABD'ye yaklaşıyorYeni yıla dondurucu soğuk ve kar yağışı altında giren ABD'de, yeni bir fırtına bekleniyor.CNN Internatinoal, 11 kişinin ölümüne yol açan 'canavar' fırtınanın doğu kıyılarına yaklaştığını bildiriyor.Soğuk hava dalgası, ülkenin güneyindeki şehirlerde 30 yıl sonra kar yağmasına yol açabilir. Meteoroloji, Florida ve çevresi için kar uyarısı yapıyor.Florida'nın hemen kuzeyinde yer alan Georgia eyaletinde Salı günü olağanüstü hal ilan edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi