• Reklam

Floyd'un Ölümüne Sebep Olan Polis Serbest Bırakıldı

George Floyd'u ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin’in 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldığı açıklandı. Amerika ilk sırada olmak üzere birçok ülkede insan hakları savunucularını öfkelendiren ve geniş çaplı protestolara sebep olan siyahi George Floyd'un öldürülmesi olayında yaşanan bu gelişme tüm dünyada şok etkisi yarattı.

Reklam
Floyd'un Ölümüne Sebep Olan Polis Serbest Bırakıldı
08 Ekim 2020 - 04:59
  • Reklam
Geçtiğimiz 25 Mayıs’ta Amerika’nin Minneapolis kentinde siyahi George Floyd’un boğazına diziyle bastırarak öldüren Chauvin, cinayetle yargılanıyordu. Olayın görüntülerinin sosyal medya yayılmasının ardından Amerika başta olmak üzere birçok ülkede ırkçılık karşıtı protestolar başlamıştı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Floyd’un ölmesine neden olan polis memuru 44 yaşındaki Derek Chauvin’in kefaletle serbest bırakıldığı belirtildi.

İkinci dereceden cinayetle suçlanan Chauvin, Oak Park Heights’ta bulunan maksimum güvenlikli bir hapishanede kalıyordu.

Chauvin’in kefaleti 1 milyon dolar olarak belirlendi ve şartlı kefaletle serbest bırakıldı. Mahkemeye gönderilen belgeye göre, Chauvin için Allegheny Casualty tarafından garanti edilen tahvil yayınlandı.

Chauvin'le aynı anda olay yerinde bulunan diğer 3 polis memuru Thomas Lane, Tou Thao ve J. Alexander Kueng ise cinayete yardım ve yataklık etmekle suçlanıyordu. Üç polis memuru önceki aylarda kefalet karşılığı serbest kalmıştı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com