• Reklam

Ford Mustang GT V8 460 HP Testi

Türkiye'de fiyatı 1 buçuk milyon liranın üstünde. Ford Mustang'ın en havalı modellerinden biri olan Mustang gt 5 litre V8 engine 460hp 10 ileri otomatik vites aracı ABDPOST.COM muhabiri Emre Özcan satın alıp test etti.

Reklam
Ford Mustang GT V8 460 HP Testi
23 Ocak 2021 - 13:58 - Güncelleme: 23 Ocak 2021 - 16:13
  • Reklam
Aynı zamanda otomobil tutkunu olan Emre Özcan, 2019 model aracı 21 bin dolara satın alarak ilk sürüş deneyimini ABDPOST.COM izleyenleriyle paylaştı.

Aracın motor gücünü gerçek anlamda hissedebildiğini belirten Özcan "0 dan 100 km ye 4 5 saniye içinde çıkabiliyor. Vites geçisleri dar olduğu için 20 30 km de 4. Vitese atabiliyor." dedi.

Yolda herkesi koruyan güven.

Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Asistanı otomobilin önündeki taşıt ve yaya trafiğini algılamak için radar ve kamera teknolojisini kullanılmış. Bir taşıt veya yaya ile çarpışma riski algılanırsa sistem size uyarı veriyor. Bu uyarıya zamanında yanıt vermezseniz önden çarpışmaların etkilerini azaltmak ve hatta bu çarpışmaları önlemek için sistem otomatik olarak tam fren gücü uyguluyor.

Güven veren fren.

Özel olarak tasarlanan, yüksek performanslı frenleme sistemi 4 pistonlu ön fren diski kıskaçlarını ve havalandırmalı fren disklerini içeriyor. Bu parçaların performansı ise birçok gelişmiş elektronik güvenlik ve sürücü destek teknolojilerine bağlıdır. 5,0 L V8 motor; soğutmalı 15 “lik rotorları kavrayan, 6 pistonlu Brembo™ marka ön kaliperler gibi daha da gelişmiş özelliklerle donatıldı.

Bir depo benzin ile yaklaşık 200-250 mile giden Ford Mustang GT V8 460 HP depo Los Angeles'ta ortalama 50-60 dolara doluyor. New York ve New Jersey'de yüzde 40 daha ucuza dolabilir.

Amerikada bu arabayı satin almak isterseniz 2019 modelleri 20.000$dan başlıyor.

O kadar paranız yoksa kiralamak isterseniz gunluk kiralarsaniz 40-50$ arasi. Eğer haftalık kiralamak isterseniz daha uyguna bulabilirsiniz.

Amerika'da Mustang pek tutulmayan bir araba cunku insanlar dis gorusunu seviyorlar ama icini o kadar guzel tasarlayamamış diye düşünenler oldukça çoğunlukta.

Amerika şartlarında sıradan bir araba Asgari ucretli birisi yaklaşık bu arabayı California eyaletinde 4 ay çalışarak satın alabilir.

Türkiye'de bu aracı almak oldukça zor gibi görünüyor. Türkiye'de 2016 model bir aynı özellikle bir araç bile 1 milyon 200 bin lirayı geçiyor. 
Türkiye'deki benzin fiyatlarını düşündüğünüzde bayağı pahalı olarak görülebilir.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com