Fort Lauderdale'de Türk Gecesi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale kentinde Türk Gecesinde Türkiye tanıtıldı. Muğla ile kardeş şehir olan Fort Lauderdale'de Türk kahvesi ve Türk yemekleri tam not aldı.

Fort Lauderdale'de Türk Gecesi
25 Nisan 2019 - 21:02 - Güncelleme: 25 Nisan 2019 - 21:32

Emine Yılmaz bildirdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Fort Lauderdale kentinde Türk Gününde Türkiye tanıtıldı. Muğla ile kardeş şehir olan Fort Lauderdale'de Türk kahvesi ve Türk yemekleri tam not aldı.

Türkiye'nin Miami Başkonsolosu Burç Ceylan, Ticaret Ateşesi Murat Yarat ile bölgede yaşayan Türklerin katıldığı gecede 1700 dolar Fort Lauderdale belediyesine hibe edildi. Geçtiğimiz yıl Parkland kentinde bir okula düzenlenen ve 17 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının anısına bağışlanan paranın vefat eden ailelere dağıtılacağı belirtildi.

Miami Başkonsolosu Burç Ceylan, etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek "Bu tür etkinlikler toplumları birleştirdiğini" belirtti.

Her ay farklı bir ülke ile ilgili gece düzenleyen Tower Clup bu ay Türkiye'nin tanıtımı için üyelerini topladı. Türk evi derneği ile ortaklaşa düzenlenen Türk gecesinde baklava ve Türk kahvesi ikramı yapıldı. Türk müziği eşliğinde, Türkiye'nin değişik yörelerinden slayt gösterisi ve  Türk ressamların resim sergisi beğeni topladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum