Frank Carroll, Özonur ile Görüştü

Amerika Birleşik Devletleri'nde sözde Süryani Soykırımı yalanı ile ilgili çalışma yapan Temsilciler Meclisi adayı Jennifer Jermaine'ye tepkiler sürerken Fatih Özonur, Cumhuriyetçi vekil Frank Carroll ile görüştü.

Frank Carroll, Özonur ile Görüştü
24 Mart 2020 - 15:07 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 13:50

Özonur yaptığı açıklamada "Hani Arizona'da Süryani diasporası sözde soykırımlarını temsilciler meclisinden geçirdikten sonra, çalışmalarımızın meyvesini aldık dediler ya, hesapta Senato'ya göndereceklerdi ya, biz'de öyle diyerek başlayalım.
Tasarı sunan Temsilcilerden ve Cumhuriyetçi partiden Frank Carroll ile o günden beri yaptığımız görüşmeler, sanal medyadaki tepkilerimizden ve bugünkü toplantımızdan sonra, bizde meyvesini aldık ve sözde Süryani soykırım tasarısının SENOTA'ya GİTMEYECEĞİNİ DUYURALIM dedik buradan.

Daha önce söylememiştik ama madem Süryani soykırımı isim isim veriyor, bizde söyleyelim o zaman burada, bir ay önce Senato'daki tasarının hazırlayıcısı Cumhuriyetçi partiden Senatör Rick Gray ile yaptımız görüşmenin sonucu bu. Yani biz daha 1 ay önceden bunun tedbirini almıştık ve başardık, hamdolsun.

Son anda toplantı saatimizin değişmesinden dolayı bize Katılamayan AHISKA-Meskhetian Turks Organization of America kurucu başkanı sayın Sarvar Tedorov Sarvar Mürselioğlu Tedorov'un katılamaması bir eksiğimiz olmasına rağmen, sayın Temsilci - bir tarafı KAZAK olan - Frank Carroll beyfendinin son derece misafirperver karşılaması, hanımefendi hakim bir dostunun'da bizimle aynı karade olmayı istemesi bugün bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir.
Ayrıca, Temsilci Frank Carroll beyfendiye PKK/YPG hakkında kısa bir anlatım yapıp İngilizce bir büyük bir küçük katologlarımız, bir tane de Abdullah Ayata hocamızın "Last Armenian" kitabı, ForumUSA gazetesi, aynı zamanda Hakim hanımefendiye'de verilmiştir.
Sayın Justin McCarthy hocamızın "Ölüm ve Sürgün" kitabından bahsederken kalemi alıp ismini not düşmesi, ABD'li Admiral Bristol'un 33 bin parçalık sözde Ermeni soykırımı olmadığını kanıtlayan gözlemci belgelerinin Washington DC'deki Kongre Kütüphanesinde El yazmalı bölümde olduğunu söylediğimde hayretle not aldığını, dahası ARİZONA'da 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI kutlamamıza gelmek için SÖZ VERDİĞİNİ burada sizinle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Sokaklar bizim, davamızı tebliğ ettiğimiz açıkhava dersahanelerimiz dedik ama politikacılar ile görüşmeyeceğiz demedik. Bundan sonra biz - Türklerde - kapı kapı, bina bina dolaşıp bizim atalarımıza yapılanları anlatacağıZ politikacılara.
ABD'de Türkler tasarı çıkarır mı ? Onuda çok yakında göreceğiz inşaAllah; sözümüzü aldık hazırlığımıza başladık." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum