Fulya Kalfa Kimdir?

Fulya Kalfa Kimdir?

Fulya Kalfa, Bilkent Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Ayrıca Fulya Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezi, Temel Oyunculuk bölümü mezunu. Seçilmiş olduğu atölye bölümünde eğitimine devam etmek istiyor. Fulya Kalfa'nın Medya dünyasında ilk çalışmaları ise 2005 yılında TV8’de başladı. Ankara'da, Erkan Tan ile Başkent'ten programında başlayan kariyerinde yapımcılık, editörlük ve yönetmenlik yaptı.

22 Nisan 2018 - 14:43

Fulya Kalfa, Bilkent Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Ayrıca Fulya Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezi, Temel Oyunculuk bölümü mezunu. Seçilmiş olduğu atölye bölümünde eğitimine devam etmek istiyor. Fulya Kalfa'nın Medya dünyasında ilk çalışmaları ise 2005 yılında tv8’de başladı. Ankara'da, Erkan Tan ile Başkent'ten programında başlayan kariyerinde yapımcılık, editörlük ve yönetmenlik yaptı. Siyasetten sanata, hayatın içinden insana dokunan her konuda yüzlerce programın yapımına ve yönetimine katkıda bulundu. Yine önemli konukları ve konuları ekrana getiren bir çok siyaset programının da yapımlarını üstlendi. Politikayla uzun süre içli dışlı olduktan sonra televizyonculuk hayatına İstanbul'da yön verme kararı alıdı ve tv8'de bir çok müzik-eğlence ve life-style programın yapımda çalıştı, yönetmenliğini yaptı. Onlarca programa imza attıktan sonra buradaki çalışma hayatını noktaladı. Aldığı eğitimlerini, deneyimlerini ve çok sevdiği sporu ekran önünden izleyicilerle paylaşmayı isteyince; Kanal 7/24 ailesine katıldı. Sporun güleryüzü olmayı hedefleyen, futbolun sadece erkek işi olmadığını düşünen Kalfa, hafta içi her sabah 09:00-11:00 arası SPOR SAYFASI Programı'yla ekranlara geldi. Keyifli ve samimi sunumuyla fark yaratan sabah programında, spor gazetelerini partneri Zadik Gökoğlu'yla beraber okuyarak yorumlarda bulunuyorlar. Çarşamba günleri, 16:00-17:00 arasında da haftaya damga vuran spor olaylarını Kanal 7/24 Genel Yayın Yönetmeni Genco Boran'la birlikte ORTA SAHA Programı'nda konuşuyorlar, analizlerde bulunuyordu.

Habercilik kökenli olması sebebiyle yine Kanal 7/24 haber bültenlerini sunuyor. Televizyonculuğa aşık, işin mutfağından gelen, hem ekran önü, hem de ekran arkasına dair her detayı bilmek isteyen, öğrenmeye hiç doymayan; eski yapımcı-yönetmen, yeni Spor Spikeri olarak "ben bu iş için yaratılmışım" diyenlerden. Fulya Kalfa yaptığı işi tarif ederken o meşhur söze atıfta bulunarak "Sevdiğin işi yaparsan, ömür boyu çalışmazsın" derler ben hiç çalışmadım diye ifade ediyor. Fulya Kalfa bu mesleğe dair çok yönlü yeteneği , birikimi , pozitif enerjisi gibi özelliklerinin yanında ışıltısı ve güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Tüm bu nitelikleriyle Fulya Kalfa gelecekte de adını sıkça duyacağımız çok önemli bir isimdir. 

Başarılı gazeteci, yapımcı ve yönetmen Fulya Kalfa, şu anda Habertürk’te gece spikerliği görevini yürütüyor. Habertürk’te gece saatlerinde gün içindeki haberleri ve son dakika haberlerini sunan Fulya Kalfa renkli kişiliğiyle dikkat çekiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Dad dies trying to save his kids from rough water
Dad dies trying to save his kids from rough water