Gazze’de Kim’in hatırına Korelilere indirim

Gazze'de Kim'in hatırına Korelilere indirim

Gazze’nin kuzeyinde yer alan Cebalya Mülteci Kampı’ndaki Rabia Restorant, vitrinine Kuzey Koreli müşterilerine indirim yaptığını ilan eden bir afiş astı.

18 Aralık 2017 - 17:23

Gazze’nin kuzeyinde yer alan Cebalya Mülteci Kampı’ndaki Rabia Restorant, Kuzey Koreli lider Kim Jong-un’un Filistin meselesindeki duruşuna duyduğu saygıdan dolayı Korelilere indirimli hizmet veriyor.

Filistinli lokanta sahibinin vitrine astığı ilanda Kim Jong-Un’un resminin yanında “Rabia Restoran, Koreli liderin Filistin davamızda oynadığı role bir teşekkür mahiyetinde bütün Koreli müşterilerine %80 indirim yapmaktadır” ifadesi yer alıyor. Afişte Kuzey Kore ve Filistin bayrakları yan yana duruyor.

İsrail ve ABD'ye karşı Filistin'in yanında yer almıştıSon dönemde yaptığı nükleer denemelerle gündeme gelen Kuzey Kore de Trump'ın kararı hakkında yaptığı açıklamayla Kudüs tartışmasında yerini almıştı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı çıkarken,  İsrail diye bir devlet mi var ki başkenti Kudüs olsun  demişti.

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı da Siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak kabul ettiklerini söylemişti. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili yaptığı açıklamada ise ABD Başkanı Trump'ı sert bir dille eleştirirken, “Zihinsel engelli bunak, BM toplantısında tamamen özgür bir devleti (Kuzey Kore) yok etmekten bahsettiği için bu hareketine de şaşırmadık” ifadelerini kullanmıştı. Haber7

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'