Göçmen Gençler Trump’ı Mahkemeye Verdi

Göçmen Gençler Trump'ı Mahkemeye Verdi

ABD'de 17 eyalet ABD-Meksika sınırını yasa dışı şekilde geçen göçmenlerin çocuklarının ebeveynlerinden ayrılması uygulamasına karşı harekete geçti. 17 eyaletten Demokrat savcılar 'zalim ve hukuksuz' olarak niteledikleri uygulama nedeniyle Trump yönetimini dava etti.

27 Haziran 2018 - 21:34

ABD-Meksika sınırında birbirinden ayrılan göçmen ailelerin yeniden birleştirilmesi için aralarında Washington, Kaliforniya ve New York'un da bulunduğu 17 eyaletten Demokrat savcılar ABD Başkanı Donald Trump yönetimine dava açtı.

Seattle Bölge Mahkemesine sunulan 128 sayfalık dava dosyasında, Trump'ın göçmen politikasının ABD Anayasası'ndaki eşit hak, federal iltica ve statü haklarını ihlal ettiği savunuldu.

Dava dosyasında çocukların ailelerinden ayrılması politikasının, çocukların bakımı konusundaki standartları sürdüren ve ebeveyn-çocuk ilişkisini koruyan eyaletlere 'bir hakaret' olduğu da belirtildi.

Dava dosyasında "Bu politika ve yönetimin ilişkili uygulaması, eyaletlere ve orada yaşayanlara ciddi derecede zarar verdi" dendi.

Washington, New York ve Kaliforniya'nın yanı sıra Massachusetts, Delaware, Iowa, Illinois, Maryland, Minnesota, New Jersey, New Mexico,  Kuzey Karolina, Oregon, Pensilvanya, Rhode Island, Vermont ve Virginia da davaya katılan eyaletler oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of Country
Turkey Says Khashoggi Killers May Have Taken Body Parts Out of...
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları
NY Times'da Kaşıkçı Cinayetinin Detayları