Google, COVID-19 hastaları için Fon Oluşturdu

Teknoloji Devi Google, Covid-19 hastaları için bir fon oluşturdu. Google, Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri bu hastalığın önüne geçmek için çeşitli destekler veriyor. Google ise hasta olupta ücretli izin alamayan çalışanlar için farklı bir fon oluşturduğunu duyurdu.

Google, COVID-19 hastaları için Fon Oluşturdu
13 Mart 2020 - 09:04

Şirket, Salı günü yaptığı açıklamada,  Dünya çapında Google ile çalışan Potansiyel COVID-19 belirtileri bulunan veya karantinada olan sözleşmeli ve geçici işçilerin ücretli hastalık izni alabilmesi için bir fon oluşturdu .
New York Times'a göre Google, 100.000 tam zamanlı çalışanından daha fazla olan yaklaşık 120.000 çalışana güvence veriyor.
Google geçtiğimiz hafta, personel ihtiyacına rağmen saatlik ücretli çalışanlar için hasta ücretinin nasıl ele alınacağına ilişkin sorulara cevap vermiş oldu.
Şirket Kuzey Amerika ofislerinde bulunan 100.000'den fazla çalışanına koronavirüs salgınıyla ilgili endişeler nedeniyle uzaktan çalışmasını söyledi.
Google daha önce San Francisco, Seattle ve Dublin'deki ofislerinde çalışanlara çok acil olmadıkça ofise gelmemelerini istemişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum