Gözaltından Bakanlar Kurulu’na...

Gözaltından Bakanlar Kurulu'na...

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan eski Suudi Arabistan Maliye Bakanı İbrahim al-Assaf, bugün Bakanlar Kurulu toplantısında görüldü.

02 Ocak 2018 - 19:06

Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA, bugün toplanan Bakanlar Kurulu'yla ilgili şaşırtıcı bir fotoğraf paylaştı. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan eski Suudi Arabistan Maliye Bakanı İbrahim el Assaf, fotoğrafta yer aldı. Gözaltına alınan eski bakanın bu kadar kısa sürede Bakanlar Kurulu toplantısına katılması, görenleri şaşırttı.

Suudi Arabistan'ın dev petrol şirketi Aramco'nun yönetim kurulu üyesi olmasıyla da bilinen Assaf, Kasım başında başlatılan yolsuzluk operasyonun gözaltına alınan en önemli isimlerden biriydi. Yerel medya, Assaf'ın geçen ay serbest bırakıldığını duyurmuştu.

Kasım başında Yemen'den Riyad'a yönelik balistik füze saldırısının ardından, Suudi Arabistan'da başta Kraliyet Muhafızları Bakanı Prens Mutab bin Abdullah ve Prens El Velid bin Talal olmak üzere çok sayıda prens, bakan ve iş adamı 'yolsuzluk operasyonu' çerçevesinde gözaltına alınmıştı. Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında kurulan Yolsuzlukla Mücadele Yüksek Komisyonu, soruşturmayı sürdürüyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi