Greta Thunberg Bir Zaman Yolcusu mu?

1898'de çekilmiş bir fotoğrafta Greta Thunberg'i gören sosyal medya kullanıcılarına göre bunun tek bir anlamı olabilir: 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti, aslında gezegeni kurtarmaya gelmiş bir zaman yolcusu.

Reklam
Greta Thunberg Bir Zaman Yolcusu mu?
21 Kasım 2019 - 18:28
Reklam

Dünya çapında öğrencilerin iklim grevine esin kaynağı olmasıyla ve BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayla fenomen haline gelen 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg'in bir benzeri bulundu. Hem de 1898'de çekilmiş bir fotoğrafta. 

Washington Üniversitesi arşivlerinden çıkan siyah-beyaz fotoğrafın Twitter'daki bir tarih hesabı tarafından paylaşılması, korku edebiyatının 'doppelgänger' hikayelerini diriltti.

121 yıl evvel Eric Hegg tarafından Kanada'nın Yukon bölgesinde çekilmiş fotoğrafta altın madeninde çalıştırılan üç çocuktan öndeki kız, şu sıra karbon salmamak için tekneyle Amerika'dan Avrupa'ya seyahat eden Greta Thunberg'e tekinsizce benziyor. 

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısına göre bunun tek bir anlamı olabilir: Dünya liderlerine kafa tutan iklim değişikliğiyle mücadele şampiyonu Greta, gezegeni kurtarmaya gelmiş bir zaman yolcusu. 

You Had One Job  isimli kullanıcı, fotoğrafa parmak bastı: "Bu Greta Thunberg mi?"
16 yaşındaki iklim aktivistini 'Çağımızın gerçek lideri' diye selamlamış olan ünlü aktör Leonardo di Caprio gibi Bobfinn isimli kullanıcı da çok emindi:

"O bir zaman yolcusu @GretaThunberg 1898 - 2019."
​Bu fikirle alay eden azınlığa Jack - J.S. Strange isimli kullanıcıdan yanıt gecikmedi:

"Eğer gelecekten geliyorsa nasıl geçmişte bulunabilir diyenlere, elbette olur, bir zaman yolcusu olarak her çağa seyahat edebilir. Belli ki 120 yıl öncesine gitmeye çalışmış, işe yaramamış, şimdi burada. Besbelli!"
Fotoğraf, Thunberg'in uzaylı bir zaman yolcusu olduğu teorisinin internette yayıldığına dair sansasyonel manşetlere de esin kaynağı oldu. Martin Belam isimli kullanıcı, "Express'in böyle bir şey basıp sonra geri çektiğine inanamıyorum: 120 yıllık fotoğrafta Greta Thunberg'in fark edilmesi, internette uzaylı olduğuna dair tuhaf iddiaları tetikledi"

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam