• Reklam

Güner Özkul: Babam oyuncu olmamı istemedi!

ABONE OL2018 yılında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul’un

Reklam
Reklam
Güner Özkul: Babam oyuncu olmamı istemedi!
27 Eylül 2020 - 09:21
Reklam

ABONE OL

2018 yılında hayatını kaybeden Türk sinemasının usta ismi Münir Özkul’un kızı Güner Özkul, Hülya Koçyiğit’in sorularını yanıtladı.


Hülya Koçyiğit’in “Gerçek hayatta Münir Özkul nasıl bir babaydı?” sorusuna Güner Özkul, babasının ablası ve abisiyle vakit geçirmek için pek zamanı olmadığını, hareketli bir yaşamı olduğunu ama kendisi büyürken baba kız baş başa çok zaman geçirdiklerini söyledi.


'OYUNCU OLMAMI İSTEMEDİ'

Babasının kendisinin oyuncu olmasını istemediğini söyleyen Güner Özkul, akademiye gitmek istediğini ve Münir Özkul’un da kendisini bu konuda desteklediğini belirtti.


'ŞEVKET ÇORUH DOĞRU BİR İSİM'

Güner Özkul, geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli simgelerinden olan kavuğun yeni sahibi Şevket Çoruh için de “Burada sadece oyunculuk becerisinin ötesinde istihdam yaratmak da var anladığım kadarıyla. Hani babamın da tiyatrosu olmuş, Ferhan (Şensoy) Abi de senelerce orta oyuncuları ayakta tuttu. Rasim (Öztekin) Abi ona o kadar sene yardım etti, birbirlerine dayanak oldular. Sadece bir şahıs değil de kendi bünyesinde bir kurum oluşturabilmiş olması hasebiyle Şevket Çoruh’un doğru bir isim olduğunu düşünüyorum" dedi.Source : milliyet.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com