Gürer Aykal'dan New York'ta Muhteşem Konser

Türk orkestra şefi ve Devlet Sanatçısı Gürer Aykal, Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde kurduğu "New Manhattan Sinfonietta" Orkestrasının muhteşem konseri New Yorklular tarafından ayakta alkışlandı.

Gürer Aykal'dan New York'ta Muhteşem Konser
09 Şubat 2020 - 05:19 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 17:31

Emine Yılmaz'ın Haberi
New York'un dünyaca ünlü konser salonu Carnegie Hall'da bugün "Anatolian Inspirations" Anadolu Esintileri konserine İş ve Sanat dünyasından çok sayıda kişi katıldı. New York Başkonsolosu Alper Aktaş'ın yanısıra Ali Rıza Doğan, Nevin Bakır, Şenol Bakır ve Savaş Şahin gibi Türk toplumunun önde gelen isimleri konseri izleyenler arasındaydı.

Türk Amerikan Sanat Derneği TAASNY başkanı İbrahim Yazıcı ve sanatçı Ayşen Darcan'ın katkılarıyla düzenlenen, Türkiye'nin en önemli müzik insanlarından Maestro Gürer Aykal bu özel gecede Türk besteci ve müzisyenlerinin hazırladığı eserleri New Yorklu sanat severlerin beğenisine sundu. 
İlk kez bir Türk bestecisinin eseri New York'ta Carnegie Hall'da prömiyer yaparken, Emre Engin, Mozart'ın Türk Marşını solo çaldı.
New York Senfoni Orkestrasının bu konserine, Türkiye Kültür Bakanlığı, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu, Fatma ve Uğur Sayan, Gürer Aykal ailesi, Ali Beba, Ali Rıza Doğan, Ayhan Özmekik, Billur ve Hasan Hakipek, Gökhan Doğan, Hakkı Akdeniz, Hülya Aydoğan, Kurt Özbay, Nevin Bakır NH Collecton Hotels, Olca Baştürk, Orhan Bayram, Ramazan Bizel, Tohan Hazinedaroğlu sponsor oldu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum