• Reklam
Reklam

Haftalar sonra Kim Jong-un 'un ilk görüntüsü

Son dakika… Haftalar sonra ortaya çıkan Kim Jong-un’un fotoğrafındaki şoke eden detay... Üç haftadır kamuoyunun karşısına çıkmayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un önceki gün bir üretim tesisinin açılışı dolayısıyla görüntülenmesi uluslararası kamuoyunda birçok iddiayı da beraberinde getirdi. Devlet televizyonunda yayınlanan görüntüyü inceleyen uzmanlar, Kim'in bileğindeki yara izinin çok kritik bir bilgiyi ortaya çıkardığını duyurdu.

Reklam
Haftalar sonra Kim Jong-un 'un ilk görüntüsü
03 Mayıs 2020 - 04:56
  • Reklam

Corona virüsü uluslararası kamuoyunun gündemini kaplarken, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un da bir süredir sıklıkla gündeme geliyor… Üç haftadır hem halkının hem de dünyanın karşısına çıkmayan 38 yaşındaki Kim’in Nisan ayında kutlanan dedesi Kim Il-sung’un doğum günü etkinliklerine katılamaması ile gündeme gelen “Kuzey Kore lideri öldü mü” iddiaları birçok istihbarat kuruluşu tarafından da konuşulmaya başlanmıştı.

Fakat dün Kuzey Kore devlet televizyonu ve ajansları ülkenin liderinin haftalar sonra katıldığı bir açılış törenine çekilmiş fotoğrafları bütün dünyaya ve ajanslara servis etti. Fotoğraflarda sağlığı ve neşesi yerinde görülen Kim’e kız kardeşi Kim Yo-jong’un da aralarında olduğu üst düzey kurmayları da eşlik etti.
Fakat görüntülerde Kim’in sağ bileğindeki bir yara izi özellikle Batı medyasının gündemine oturdu. ABD’li uzmanlar ve yetkililer Kim’in sağ bileğindeki yara izinin haftalar boyunca neden görülmediğinin sebebini gösterdiğini söyledi.
 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com