Harvey Weinstein' 23 yıl hapis cezası

Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, tecavüz ve cinsel saldırı suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir zamanlar "Hollywood'daki en güçlü isim" olarak bilinen eski Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, New York'ta yargılandığı tecavüz ve cinsel saldırı davasında suçlu bulunmuştu.

Reklam
Harvey Weinstein' 23 yıl hapis cezası
11 Mart 2020 - 11:31
Reklam

Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, tecavüz ve cinsel saldırı suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir zamanlar "Hollywood'daki en güçlü isim" olarak bilinen eski Amerikalı film yapımcısı Harvey Weinstein, New York'ta yargılandığı tecavüz ve cinsel saldırı davasında suçlu bulunmuştu. Weinstein, "basit cinsel saldırı ve tecavüz" ile "ağır taciz"den suçlu bulunurken, daha ağır ceza gerektiren "nitelikli cinsel saldırı ve tecavüz"den ise beraat etmişti.

25 yıla kadar haps istenen 67 yaşındaki Weinstein'in cezası bugün açıklandı. Weinstein karar duruşmasına tekerlekli sandalyede getirildi.

Weinstein'ın avukatları cezada indirime gidilmesini talep ediyor Amerikalı yapımcıya verilecek 'beş yılın onun için ömür boyu hapis gibi olacağını' söylüyordu.

Harvey Weinstein, eski asistanı Mimi Haley'e cinsel saldırıda bulunma ve eski oyuncu Jessica Mann'e tecavüz etme suçlamalarını kabul etmemişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam