Hastaları Doktor Vedat Obuz'a Destek Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde Aile Hekimi olarak hizmet veren Doktor Vedat Obuz'a kendisi Amerika ve eyalet dışındayken, hastaları tedavi ettiğini göstererek sigorta şirketlerinden haksız para aldığı iddiasıyla dava açıldı. Kefaletle serbest bırakılan Doktor Obuz'un bir iftiraya kurban gittiği öne sürüldü.

Hastaları Doktor Vedat Obuz'a Destek Çıktı
31 Mayıs 2019 - 14:43

Haber ABDPOST.COM'da yayınlandıktan sonra Amerika'da yaşayan yüzlerce Türk Vedat Obuz'a desteklerini dile getirdi. Aile hekimliğinde kendisinden başka doktorlarında çalıştığını dile getiren Obuz'un hastaları "Yıllardır tedavi için ailecek Vedat Obuz'a gidiyoruz. Hiç bir olumsuzluğunu görmediğimiz gibi bize çok yardımcı olur. Ama 5 parmağın beşi bir değil. Biri iftira etmiş, şikayet etmiş. Her aile hekimliğinde yardımcı doktorlar çalışıyor. Kendi NP numarası yerine farklı Vedat Obuz'un numarasını kullanmışlar. Dolandırıcılık değil usul hatası var." diye konuştular. 

Vedat Obuz'u daha öncede Türkiye'ye şikayet ettiklerini hatırlatan yakınları ise "Türk insanı nerede biraz yükselse hemen birileri paçalarından tutup aşağı çekmeye çalışıyor." dedi.

ABDPOST.COM sosyal medya hesabına gelen paylaşımlardan bazıları şöyle: