Hazreti Nuh Cep Telefonu Kullandı mı?

Hazreti Nuh Cep Telefonu Kullandı mı?

Prof. İlber Ortaylı, TRT'de katıldığı programdaki "Hz. Nuh döllenmiş bir dişi ve bir erkek yumurta sipariş etti, hatta o dönemde oğlu ile cep telefonuyla görüşüyordu" söylemine yanıt verdi.

08 Ocak 2018 - 07:09

Tarihçi, yazar Prof. İlber Ortaylı, , İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Dr. Yavuz Örnek'in TRT'de katıldığı programdaki "Hz. Nuh döllenmiş bir dişi ve bir erkek yumurta sipariş etti, hatta o dönemde oğlu ile cep telefonuyla görüşüyordu" söylemine yanıt verdi. 

Ortaylı, bilim insanlarının kavramları iyi bilmesi gerektiğini belirterek, "Bilim adamının her şeyden önce kavramları, her şeyden önce terminolojiyi kullanması lazım. Başka iş yapsın. Bu çok kaba bir şey. Bunu kalkıp milyonların önünde konuşmak inanılmayacak bir şey" dedi.

CNNTürk ekranında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan Ortaylı, "Ben daha başkasını da gördüm. Gene başka bir profesör. Ayeti Kerimelerle arkadaşmış... Arada parka da gezmeye gidiyor musunuz diyeceksiniz tövbe estafurullah. Yani, kullandığı tabirden haberi yok. Çok enteresan bu. Bilimadamının her şeyden önce kavramları, her şeyden önce terminolojiyi kullanması lazım. İyi kullanması lazım ve bunun için sopa yemesi lazım, genç yaşta hocasından, meslektaşından. İyi eğitim alması lazım. Mesela bu ne biçim terminoloji derler, kavramı doğru kullan derler. Böyle olur bu iş" diye konuştu.

Ortaylı konuşmasına şöyle devam etti:

"Demek ki kafası ermiyor bu işe. Başka iş yapsın. Bu çok kaba bir şeydir. Erich Von Daniken tipi bir şeyi ciddiye de alabilirsin, alamazsın tabi... Bunu kalkıp tabi böyle bir işi kalkıp da milyonların önünde konuşmak inanılmayacak bir şey. Orada mucizeden bahsedersin, o kadar. Mucizeyi herkes kendine göre... Mucizeyi fizik, kimya ve matematikle temellendirmeye kalkmak eblekliktir. Mucize mucizedir, bir iman işidir."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Alhan Öztürk
    11 ay önce
    doçent doktor (?!) yavuz örnek faciası, çok ciddi bir konudur!! türk üniversitelerinde böylesine \"düşük ve berbat seviyede\" akademisyenlerin çalışması ve bunların maaşlarının milletin vergileri ile ödenilmesi hemen mecliste araştırılmalıdır! kripto-fetöcü olma ihtimali çok yüksek bu kişinin... istanbul üniversitesinden derhal uzaklaştırılmalıdır!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New Jersey Highway'de Para Kaosu
New Jersey Highway'de Para Kaosu
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak
Apple Teksas'ta 20 bin kişiyi alacak