• Reklam
Reklam

Hilal Kaplan Neden TT Oldu: Yazlık Saray

Hilal Kaplan'dan "yazlık saray" değerlendirmesi: Cumhuriyet tarihinin gördüğü en çalışkan Cumhurbaşkanı, tartışmasız Erdoğan'dır, tatilde de devlet işlerini yürütüyor.

Reklam
Hilal Kaplan Neden TT Oldu: Yazlık Saray
Editör: ABD Post
07 Temmuz 2021 - 13:59
  • Reklam
Meral Akşener'in 2018 yılında viral olan bir videosunu izliyorum. Tarifeli uçakta yanındaki yolcu kadına şöyle diyor: "Özel uçaklarla gezmiyoruz biz, görüyorsunuz. Bunu da değiştirmeyeceğim, söz. Söz. Yarın, dört-beş sene sonra 'Meral ablayla uçakta gitmiştik, söz vermişti ama yalancı çıktı' dedirtmeyeceğim size."
Aradan üç yıl geçti ve Meral Hanım, Hawker 800XP Performance tipi özel uçakla geldiği Malatya'da havaalanında, özel makam aracı ve her biri lüks marka yaklaşık otuz araçlık konvoyla şehre giriş yaptı.
Kılıçdaroğlu da grup konuşmasında "Makam aracı saltanatına son vereceğiz" dediğinin ertesinde üçüncü makam aracını almıştı. Hatırlarsanız İBB Başkanı İmamoğlu da içlerinde belediyeye ait hizmet araçları da bulunan arabaları Yenikapı'ya dizdirip "makam aracı israfı" diyerek sunmuştu. Fakat İBB Meclisi komisyon raporuyla kanıtlandığı üzere İmamoğlu, hem o araçları geri kiralamış hem de daha fazlasını belediye bünyesine katmıştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptırdığı havalimanına özel uçağınızla inip, yine onun yaptırdığı yepyeni otoyollarda koruma ordunuzla arzı endam etmenizde bir sıkıntı yok. Önemli bir siyasi liderseniz elbette özel uçak da kullanabilirsiniz, onlarca araçla da korunabilirsiniz. Ancak sorun ikiyüzlülüğünüzde...
Siz daha muhalefetteyken bu muameleyi kendinize uygun bulurken, TC Devleti hazinesine kazandırılan ve resmi ziyaretlerde kullanılan uçaklardan "israf" diye bahsedemezsiniz. Kendiniz en son model makam araçlarına binerken, Cumhurbaşkanı'nın zırhlı aracına ve koruma ekibine laf edemezsiniz.

yazının devam için tıklayın
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com