Hollywood Terzisi Mehmet Sait Dalmış

Hollywood’da dünyaca ünlü oyuncuları ve modelleri giydiren Mehmet Sait Dalmış şimdi de Türk oyuncuları giydirmeye başladı

Reklam
Hollywood Terzisi Mehmet Sait Dalmış
21 Haziran 2019 - 12:50
Reklam

ATV' de yayınlanan 'Kimse Bilmez' dizisindeki oyuncular Mehmet Sait Dalmış'ın tasarladığı kıyafetleri giydi. Tasarımlarını milyonlarca kişi tarafından izlenen bir dizide ekrana taşımanın gurur verici olduğunu belirten Dalmış, "Daha başarılı işler yapmak için kendime belirlediğim çizgide ilerlemek adına bana yol göstermektedir" diye konuştu. İngiltere'de 4 yıl önce "En iyi yönetici ve en iyi marka" dalında Oxford Socrates ödülüne layık görülen Mehmet Sait Dalmış yurtdışında Türkiye'yi temsil ediyor. Dalmış şöyle konuştu: "Günümüzde modaya yönelik talepler, ekonomik gelişmelere ve nüfus artışına paralel olarak her geçen gün artış göstermektedir. Tüketiciler, hazır giyimde daha fazla çeşit ve alternatif aramaktadır. Bizimde vizyonumuz, hem tüketiciye kaliteli ürün verebilmek, hem de uygun fiyatla, firmalar arasında farkımızı ortaya koyabilmektir. Şu an sadece Türkiye'de değil, Avrupa'nın 16 ülkesine satış yapmaktayız. Markamızı evrensel bir kitleye hitap eden çeşitliliğiyle birçok kültüre hitap etmekteyiz. Yani tasarımlarımda herkese hitap eden bir dil kullanmaya çalışıyorum. Dünyada tekstilde iki piyasa var; Çin ve Türkiye piyasası. Dünyada tekstil piyasasıyız ama moda başkenti değiliz. Çünkü moda ve tekstil işbirliği yapmamaktadır. Ülkemizde tasarımcılara gereken önemin verilmediğini düşünüp, Türkiye'nin moda başkenti olarak anılması için gerekli çalışmaların yapılması için planlarım var, umarım planlarımı uygulama şansına sahip olurum" dedi.


TASARIMLARIM EKRANDA

DALMIŞ, "Yurtdışında birçok İngiliz ve İtalyan modelleri giydirmekteyim. Özellikle İtalya'da tasarımlarıma yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Türkiye'de birçok dizi oyuncularını giydiriyorum. Şuan ATV'de yayınlanan 'Kimse Bilmez' dizisinin ilk bölümünde tasarladığım kıyafetler giyilmekte. Dizi yetkilileri bana ulaşarak oyuncuları için kıyafetlerini seçerken rollerine uygun olarak titizlikle seçildi. Tasarımlarımı, milyonlarca kişi tarafından izlenilebilen bir dizide ekrana taşımak hem gurur verici hem de daha başarılı işler yapmak için kendime belirlediğim çizgide ilerlemek adına bana yol göstermekte" diye konuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam