• Reklam
Reklam

Houston, Çernobil Gibi Felaketi Yaşayabilir

Amerika Birleşik Devletleri'nde zaman zaman meydana gelen kasırga ve hortum bu kez Texas'ın Houston kentini endişelendiriyor. Geçen Ağustos ayında, Laura Kasırgasının Houston bölgesine gelebileceğini dile getiren uzmanlar, yetkilileri uyardı. Houston kent yönetimi ise 25 mil bir su seddi yapmayı planlıyor.

Reklam
Houston, Çernobil Gibi Felaketi Yaşayabilir
28 Nisan 2021 - 21:33
  • Reklam

Fırtınadan etkilenecek, Houston kenti için Gemi Kanalı'na 25 fitlik bir su duvarı yapılması yoksa ülkenin nüfusuna da önemli ölçüde ev sahipliği yapan yoğun nüfuslu bir bölgede insani, ekonomik ve çevresel bir felaketin kaçınılmaz olduğu belirtildi. Petrokimya tesislerinin yoğun olduğu bölgede yaşanacak fırtınanın binlerce kişiyi ölümüne ve 100 milyar dolarlık hasara neden olabileceğini ve 500.000 iş kaybına yol açabileceğini tahmin ediliyor.

Uzmanlar, binlerce kimyasal ve ham petrol depolama tankından kaynaklanan sızıntıların " Amerika'nın Çernobili " olacağı konusunda uyardı .

Laura Kasırgasının doğuya döndüğüne dikkat çeken uzmanlar, bunun yerine Louisiana sahil şeridinin daha az nüfuslu bir bölümünü vurdu ve Houston kurtuldu. Bir sonraki felaket Houston'da yaşanabilir. Bu nedenle kıyı bariyer sistemi oluşturmak gerekiyor.

Başkan Joe Biden 2,25 trilyon dolarlık bir altyapı paketi için uğraş verirken, Teksas'tan bazı Kongre üyeleri, gayri resmi olarak "Ike Dike" olarak bilinen 26 milyar dolarlık kıyı bariyeri projesini nihayet finanse etmenin zamanının geldiğini söylüyor.

Houston'dan bir Demokrat olan Temsilci Lizzie Fletcher, "Şu anda bahsettiğim, Texans'ın on yıldır bahsettiği şey, potansiyel bir insani ve çevre felaketini önlemek için bu ülkenin şimdiye kadar görmediği bir plandır," dedi . üyesi olduğu Meclis Ulaştırma ve Altyapı Komitesi önünde bu ay Ike Dike'ı desteklemek gerektiğini söyledi.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com