• Reklam

İbrahim Kalın: ABD'nin bilgileri yetmez

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kalın, "Biz Amerikalıların verdiği bilgilerden hareketle sahanın tamamen güvenli hale geldiğini teyit edemeyiz. Bunu kendi kaynaklarımız üzerinden teyit etmek durumundayız. Askerimizin sahada olması gerekiyor"

Reklam
Reklam
İbrahim Kalın: ABD'nin bilgileri yetmez
10 Eylül 2019 - 20:27
Reklam

Kalın Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı John Bolton'un görevden alınmasını değerlendirirken "Bolton'a hayırlı uğurlu olsun diyelim. Başkanın takdiridir. Kendisine başarılar diliyorum." dedi.

F-35 programından çıkarıldığımıza dair resmi bir yazı, bilgi olmadığını vurgulayan İbrahim Kalın  "Tek taraflı atılan adımlar bizim için inandırıcı değil. Farklı alternatifler üzerinde kafa yorup başka yollar denenebilir. Trump'ın buna çözüm bulmak için gayret içerisinde olduğunu biliyoruz. Şuanda hala bizim teklifimiz geçerli. Yani S-400'lerin olduğu bir ülkede F-35'ler çalışırsa bir güvenlik riski oluşturur' kaygısını ortadan kaldıracak adımları atmaya biz hazırız. Bu, NATO çerçevesinde olabilir, ikili düzeyde olabilir ama bütün meseleyi bu teknik konuya indirgemek bize inandırıcı gelmiyor.  Biz F-35 programından çıkmış değiliz, Türkiye'yi o programdan çıkarmak kolay bir şey değil. Bir şekilde ülkemize geleceği konusunda bir endişemiz yok." şeklinde konuştu.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com