• Reklam
Reklam

ICE Amerika'daki Yabancı Öğrencileri Sınırdışı Edecek

Amerika Birleşik Devletleri bir yandan salgın ile mücadele ederken diğer yandan Trump'ın göçmenlerle ilgili kararlarının sınırlarını genişletiyor. Göçmen Polisi ICE Online eğitim alan öğrencilerin ülkeden ayrılmasını istedi.

Reklam
ICE Amerika'daki Yabancı Öğrencileri Sınırdışı Edecek
07 Temmuz 2020 - 01:00
  • Reklam
Uluslararası öğrenciler, okulları bu sonbaharda federal göçmenlik makamları tarafından yayınlanan yeni kurallar kapsamında tamamen online dersler sunuyorsa ABD'den ayrılmak veya başka bir üniversiteye geçiş yapmaları gerektiğini duyurdu.

ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza tarafından yayınlanan yönergelerde, kampüslerin COVID-19'un genç yetişkinler arasında yakın zamanda yayılmasıyla ilgili endişeleri sıralandı.
Kolejler
, Harvard Üniversitesi de dahil olmak üzere bazı okulların tüm talimatların uzaktan sunulacağını açıkladığı belirtildi.Başkan Donald Trump, okulların ve üniversitelerin en kısa zamanda yüz yüze eğitim almaları konusunda ısrar ettiğini belirtsede bazı okullar online ders sayısını arttırdı. Trump Twitter'da okulların bu sonbaharda yeniden açılması gerektiğini tekrarladı.

Güncellenen kurallar uyarınca, uluslararası öğrenciler derslerinin en azından bir kısmını şahsen almalıdır. Tamamen çevrimiçi olan okullarda veya programlarda ki öğrencilere yeni vize verilmeyeceği duyuruldu.

ABD'li düzinelerce kolej bu sonbaharda yüz yüze ders vermeyi planladığını açıkladı, ancak bazıları bunun çok riskli olduğunu söyledi. Pazartesi günü Harvard, birinci sınıf öğrencilerini kampüste yaşamaya davet edeceğini, ancak derslerin çevrimiçi olarak yapılmaya devam edeceğini açıkladı.

Üniversite başkanlarını temsil eden Amerikan Eğitim Konseyi kıdemli başkan yardımcısı Terry Hartle, yeni rehberliğin sonbaharda hazırlanırken kolejler arasında  bir karışıklık yaratacağını dile getirdi.

Hartle "Bu  salgın okulların  sonbahar döneminde çevrimiçi olmaya zorlasa bile uluslararası öğrencilerin kurallardan muaf olmayacağını söyleyen bir durumdur.
ICE, pandemik koşulların bunu kabul edip etmediğine bakılmaksızın, kurumların yeniden açılması için açıkça bir teşvik yaratıyor" dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com