Indy Eleven Futbol Takımının Sahibi: Ersal Özdemir

Amerika Birleşik Devletleri'nin Indiana eyaletinin başkenti Indianapolis'in Kuzey Amerika Futbol Liginde mücadele veren Indy Eleven takımının sahibi bir Türk. İşadamı Ersal Özdemir, takımı 2013 yılında satın alarak Profesyonel Soccer ligi Kuzey Amerika Futbol Ligi United Soccer League'de mücadele veriyor.

Indy Eleven Futbol Takımının Sahibi: Ersal Özdemir
15 Ekim 2019 - 05:33

Fenerbahce USA, Kuzey Amerika Futbol ligi takımlarından biri olan Indy Eleven ile biraraya geldi. Indy Eleven, adlı futbol takımının sahibi olan Amerika’nın önde gelen başarılı Türk iş insanlarından Ersal Özdemir ile görüşen Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu ve As Başkan Cemil Ozyurt, derneğin Amerika'da futbol okulu açma projesini anlattı. Fenerbahçe USA Futbol okulu projesini ilgiyle karşılayan iş insanı Özdemir, Fenerbahçe USA yöneticilerini Indianapolis’e davet etti.

2013 yılında Amerika’nin Indianapolis şehrinde Ozdemir tarafından kurulan Indy Eleven, 2018 yılında Amerikan Futbol ligine yükselmeyi başardı . Maçlarını Lucas Oil Stadı'nda oynayan ve Eleven Park adında 20 bin kişilik kendi stadını inşaa etmek için çalışmalarını sürdüren Indy Eleven, 2022 yılında kendi stadında oynamayı planlıyor.

Amerika ve Türkiye’deki futbolun konuşulduğu, karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı görüşmeye Indiana eyaletinin 2011-2019 yılları arasında kongre üyeliğini yapan Todd Rotika’da katıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum