• Reklam
Reklam

İngiliz askeri üssünde Rus Gazeteci Alarmı...

Askeri üssün yakınında Rus gazetecinin "şüpheli davranışlarda" bulunduğu gerekçesiyle alarm verildi. İngiltere Savunma Bakanı Williamson, "Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz derecede ciddiye alıyoruz. Vatandaşlar  bir askeri üs içinde veya çevresine şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli" dedi.

Reklam
İngiliz askeri üssünde Rus Gazeteci Alarmı...
28 Kasım 2018 - 19:14
  • Reklam

İngiltere'de askeri üs yakınında bir Rus gazetecinin   şüpheli davrandığı gerekçesiyle üste alarm verildi.  Daily Mail gazetesinin pazar baskısı Mail on Sunday de yer alan  habere göre Rus gazeteci Timur Siraziev'in Berkshire'da bir askeri üs yakınında  çekim yapması üste alarm verilmesine neden oldu.Habere göre, 21 Kasım'da üssün yakınından kameramanıyla defalarca  geçen ve tel örgülerin yakınında çekim yapan Siraziev, güvenlik kameralarınca  görüntülendi.Olayla ilgili açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanı Gavin  Williamson, halkı askeri üsler yakınında şüpheli davranışlarda bulunanlara karşı  teyakkuzda olmaya çağırdı.Williamson, Üslerimizin ve personelimizin güvenliğini inanılmaz  derecede ciddiye alıyoruz. Vatandaşlar bir askeri üs içinde veya çevresine  şüpheli davranan birini görmeleri halinde acilen polise bildirmeli. diye  konuştu.

Rus gazetecinin çekim yaptığı askeri üste İngiliz ordusunun 77.  Tugayının yer aldığı bildirildi. 2015'te oluşturulan tugayın görev alanları  arasında sosyal medya ve psikolojik harekatın da yer aldığı belirtiliyor.İngiltere ile Rusya'nın ilişkileri bu yılın başında çifte ajan Serrgey  Skripal ile kızı Yulia'nın, Salisbury kentinde sinir sistemi üzerinde etkili  kimyasal madde ile zehirlenmesinden sonra gerilmişti.Olaydan Rus askeri istihbarat servisini sorumlu tutan İngiltere ile  bazı Batılı devletler 100'ün üzerinde Rus diplomatı sınır dışı etmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com