İngilizce "Son Ermeni" Kitabı Piyasada

İngilizce "Son Ermeni" Kitabı Piyasada

Ermeni sorunlarına ışık tutan Abdullah Ayata'nın Son Ermeni kitabı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Türkler tarafından İngilizceye çevrildi. Osmanlı imparatorluğunun son döneminde başlayan Ermeni isyanlarına ve Müslümanlara yapılan zulümleri anlatan kitap ABD'de kurulu Türk Amerikan Güvenlik Vakfı katkılarıyla ingilizceye çevrildi.

20 Ekim 2018 - 09:52 - Güncelleme: 20 Ekim 2018 - 14:06

Geçen sene, Türk-Amerikan Güvenlik Vakfı'nın (TASFO) eyalet temsilcileri; Emre Serbest (Florida) ve Nora Dollingham (Arkansas) tarafından İngilizceye çevirisine başlanılan ve iki ay önce biten sayın Abdullah Ayata hocamızın kitabı "Son Ermeni" romanını ABD'de 1200 tane basılmıştır. Çok yakında AMAZON dan temin edebileceğiniz bu kitabın nihayetini burada sizler ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türk Amerikan Güvenlik Vakfı (TASFO) başkanı Fatih Özonur kitabın ingilizceye çevrilmesi için tarihçi Emrah Bekçi'nin yardım istediğini belirterek "Öncelikle kitabın yazarı sayın Abdullah Ayata hocamıza, bu projeyi bize teklif eden tarihçi Emrah Bekçi bey kardeşimize, çeviriyi gerçekleşiren Emre Serbest ve Amerikalı Nora Dollingham gönüldaşlarım, kardeşlerime, kitabın kapak tasarımlarını gerçekleştiren Mahmut Ucar kardeşimize ve kitabın sponsorluğunda şu ana kadar destek veren; Savas Sahin (NY Giresunlular Derneği), Islam Shakhbandarov (Türk-Amerikan Ahiska Cemiyeti Merkezi) Birol Tös (TASFO) Savas Yilmaz beye teşekkür ederiz." dedi.

Kitabın basılmaması için bir  grubun baskı yaptığını vurgulayan Özonur, "Bu kitabın çevirisi sırasında, Ermeni diasporası ve Hain Cemaat tarafından kitabın basılmayacaları gibi sırnaşmalara, hayatımda hiç olmayı istemediğim kadar bir futbol kulübünün amigosu gibi, bu galibiyetten sonra bir amigo dili ile cevap vermeyi çok istememe rağmen, düzgün bir üslup ile İŞTE KİTAP diyoruz. Bu daha başlangıç! ALLAH'ın izni ve yardımı ile MALTA ADASI MAHKEMESİ'nide film yapacağız HOLLYWOOD için Amerikalılar ile, Külliyeyi de inşa edeceğiz ARİZONA'nın ortasına; andolsun." şeklinde açıklamada bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salad recalled over E.coli fears
Salad recalled over E.coli fears
ABD'de Altın Sektörüne Yön Veren Türk: Çiğdem Bostan
ABD'de Altın Sektörüne Yön Veren Türk: Çiğdem Bostan