• Reklam

İngilizce ve Türkçe İle Uyumlu Kız ve Erkek İsimleri

Merhaba Arkadaşlar; aklıma geldiği ve bulabildiğim kadarıyla İngilizce ile uyumlu Türkçe’de kullanılan isimleri toparlamaya çalıştım. Kız ve erkek olarak ayırmadım çünkü bazı isimler unisex. Sizler de listeye eklemeler yapabilirsiniz. #ingilizceileuyumlutürkçeisimler

Reklam
İngilizce ve Türkçe İle Uyumlu Kız ve Erkek İsimleri
30 Temmuz 2020 - 04:16 - Güncelleme: 30 Ağustos 2020 - 12:53
Reklam
Reklam

Esra Öziskender'in makalesi.
[email protected]

Selam. Bugünkü yazımda "isim" konusunu ele almak istiyorum.

Eskiden, çok eskiden, bir varmış, bir yokmuşken, evvel zaman içinde, kalbur saman içindeyken; daha sosyal medya Harvard'da icat edilmemişken ne vardı? Bilenler hatırlarlar: Yahoo grupları vardı. Bu yahoo gruplarında türlü çeşitli konular tartışılırdı. 

O zamanlar ben Boston'da yaşıyordum. Üye olduğum yahoo gruplarından birinde İngilizceye uygun Türkçe isimleri bolcana tartışırdık. Sonrasında uzunca bir liste oluşturmuştuk.

O listeyi yıllar içinde kaybettim tabi. Ama birçok isim aklımda kaldı. Ben de sizlerin de çeşitli Facebook gruplarından gelen yardımlarınızla isimleri aşağıdaki şekilde toparladım. Gene bana ulaşarak ekleme / çıkarmalar yapabilirsiniz. 

Bu çalışmaya katkıları için özellikle Facebook'taki Göçmen Kadınlar ve Women's Club gruplarına üye arkadaşlara ve Facebook listemdeki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Tam bir imece çalışması oldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com