Instagram krizi! Eğer yasaklanırsa...

Instagram krizi! Eğer yasaklanırsa...

İran yargısından sosyal medya platformu Instagram'a  erişim engeli getirileceğine yönelik açıklamalar gelirken, Haberleşme ve Bilgi  Teknolojileri Bakanı Muhammed Cevad Azeri Cehromi, uygulamanın yasaklanmasının  ülkede yeni sorunlara yol açabileceği uyarısında bulundu.

29 Ocak 2019 - 20:56

Başkent Tahran'da düzenlenen Elektronik Bankacılık Konferansı  sırasında İranlı Öğrenciler Haber Ajansı ISNA'ya konuşan Cehromi, yargı organları  tarafından yapılan Instagram'a erişim engeli getirileceğine yönelik açıklamaları  değerlendirdi.

Ülkedeki en popüler sosyal medya platformlarından Instagram'ın  yasaklanmasının yeni sorunlar doğurabileceği uyarısında bulunan Cehromi, Şu anda  tek taraflı bir girişimle Instagram'a erişim engeli getirilmesi, tehditleri  ortadan kaldırmayacak hatta diğer alanlarda sorunlara yol açacaktır. dedi.

Cehromi, Bazıları Instagram'ın tehdit oluşturduğunu söylüyor ancak  birçok kişi de platformun birçok iş imkanı sağladığını ve günlük yaşamlarında  önemli bir araç olduğuna inanıyor.” ifadesini kullandı.

İran Başsavcı Yardımcısı Cevad Cavidniya, ay başında basına yaptığı  açıklamada, yargının Instagram'a erişim engeli kararı aldığını ancak henüz  uygulanmadığını duyurmuştu.Cavidniya, Şu anda bu platforma erişim engeli getirmek için gerekli  yargı kararı var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
El Paso Walmart to reopen in months
El Paso Walmart to reopen in months
Takipçilerini geçmişe götürdü
Takipçilerini geçmişe götürdü