• Reklam

İstanbul'da ki Market, Los Angeles'ta Şube Açtı

İstanbul'da 1970'den beri faaliyetini sürdüren Parlar market, Los Angeles'ta Online şube kurdu. İnternet'ten sergilenen ürünlere sipariş veriliyor. Los Angeles depolarındaki Türk ürünleri kapınızı kadar geliyor.

Reklam
İstanbul'da ki Market, Los Angeles'ta Şube Açtı
06 Ocak 2021 - 17:13 - Güncelleme: 06 Ocak 2021 - 17:44
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'ne 2007 yılında gelen yerleşen Ali Perkdaş önce bir Televizyon kanalında uzun süre çalıştı. 
Türkiye'de, İstanbul Suadiye'de dayısı Kadir ve Bilal’e Parlar'ın açtığı markete daha sonra Ali Perkdaş'ın abisi ortak oldu.
Aile şirketine dönüşen Marketi 1990 yılında abisi ve kuzeni devralınca, 2015 yılında 2. şubeyi açtı.

Los Angles'ta Türk marketlerin az olduğunu farkeden Perkdaş, önce market işine girmek istedi ama olmadı. Perkdaş televizyonculuğu bırakarak, emlak sektörüne yöneldi. 

Pandemi sürecinde E-ticareti keşfeden Perkdaş, emlak sektöründeki işlerini düzene koyunca 2. iş olarak E-ticarete başladı.

Perkdaş önce Los Angeles'ta bir depo tutarak, Türkiye'den yöresel lezzetlerini getiren Ali Perkdaş, bazı doğal ürünleri de Amerika'dan tedarik ediyor.

Internet sitesi kurarak buradan satışa başlayan Ali Perkdaş, "Şu anda sadece kendi sitemizde satıyoruz. Pirinç, çay, kahve, şalgam, reçeller, tatlılar, kuruyemiş türleri, organik ürünler. Salça ve konserve çeşitleri. Sadece peynir ve sucuk çeşitlerini burdan alıyorum. Kendi dükkanımızı açınca Türk ürünlerini diğer marketlere de pazarlamayı planlıyorum. Satışa göre Türkiye den mal getiriyoruz." dedi.

Parlar Markete Buradan ulaşabilirsiniz
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com