• Reklam
Reklam

İstanbul'da Minibüs, Dolmuş ve Taksilere Zam

UKOME toplantısından İstanbullulara zam çıktı. İstanbul’da taksi, minibüs ve dolmuşlara zam uygulandı.

Reklam
İstanbul'da Minibüs, Dolmuş ve Taksilere Zam
23 Aralık 2020 - 15:05 - Güncelleme: 23 Aralık 2020 - 15:07
  • Reklam

İstanbul'da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine yüzde 11 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde toplandı.

UKOME toplantısının gündeminde minibüs, taksi ve taksi dolmuş ücret tarifesi ile dolmuş ve minibüsten taksiye dönüşmek isteyen 1000 taksi plakası teklifleri oldu.

Temsilciler yüzde 11 zam önerilerini düşük bularak taksi ücretlerine yüzde 20, minibüs ücretlerine de yüzde 13 zam yapılıp indi-bindi ücretinin 3 TL olmasını istediler. Yüzde 11 zam teklifi ise UKOME toplantısında oy çokluğu ile kabul edildi.

Taksi açılış ücreti 5 TL'den 5.55 TL'ye, D segmentli taksiler ile C ve üstü segmentte elektrik motorlu taksiler için 5.75 TL'den 6.38 TL'ye, lüks taksilerde 8.50 TL'den 9.44 TL'ye çıkarıldı.

Minibüs ücretleri ise en kısa mesafe 2.50’den 2.75 TL’ye çıktı.

İstanbul Karta Bu Sene Zam Yok
İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, toplantıda İstanbulKart ücretlerine zam dönemi olmasına rağmen İstanbullulara destek olmak için bu taleplerini ertelediklerini, vazgeçtiklerini açıkladı.


 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com