• Reklam

İstanbul'dan Roma'ya 'Gılgamış Destanı'

ABONE OLMilliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "İstanbul'dan Roma'ya Gılgamış Destanı"

Reklam
İstanbul'dan Roma'ya 'Gılgamış Destanı'
21 Mayıs 2020 - 06:00
Reklam
Reklam

ABONE OL

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "İstanbul'dan Roma'ya Gılgamış Destanı" başlıklı yazısı şöyle:
"Sinema yazarı Halil İbrahim Sağlam, Twitter hesabından ‘ibretlik flood’ diye bir dizi paylaşım yaptı.


Atoori, filmin tamamının Türkiye’de çekileceğini söylüyor. Kimse ‘Bu adam kim?’ diye bakmıyor bile. Jerry Bruckheimer, Steven Spielberg gibi ağırlanıyor. Türk ve Amerikalı oyuncuların oynayacağı büyük bütçeli bir Gılgamış filmi. Hem de Türkiye’de. Daha ne olsun!


BAŞROLDE ÖZGÜ NAMAL

Neyse bu abimiz ‘Filmde Ömer Şerif ve Peter O’Toole oynayacak’ diyerek başlıyor ünlülerle görüşmeye. Kenan İmirzalıoğlu, Özgü Namal, Hande Ataizi, Zuhal Olcay, Hülya Avşar. Şarkıcı Nez’i bile buluyorlar yahu! Adam kiminle tanışsa ‘Seni Gılgamış’ta oynatacağım’ diyor.


İLK KUŞKULANANLAR

“Durumu ilk fark edenlerden biri Nez oluyor. ‘Ofiste görüşmek yerine, sürekli olarak benimle bir restoranda buluşmak istediler, kabul etmedim. Amaçları gündem yaratmak. Bu projeye inanmadığım, bu tezgahın bir figüranı olmak istemediğim için kabul etmedim’ diyor.


Özen Film ve Umut Sanat, Atoori’ye hem Türkiye’de hem de İngiltere’de dava açıyorlar, ama mahkeme celpleri ulaşmıyor. Çünkü kendisinin ABD ve İngiltere’de verdiği iki adres de sahte çıkıyor.”"


Türkiye’de yaptıkları kara komik bir film senaryosunu hatırlatan Beni Atoori’nin Instagram hesabına baktım 2004 yılında İstanbul’da yalan olan ‘Gılgamış Destanı’; 15 yıl sonra Roma’da! Atoori, 17 Haziran 2019’da Roma’dan yaptığı paylaşımında ‘Gılgamış Destanı’nın yapım aşamasında olduğunu, Noomi Rapace ile Edgar Ramirez’in oynayacağı filmi Cyrus Nowrasteh’in yöneteceğini yazdı. 2004’te Türkiye’de çekilen fotoğrafı da “Gılgamış Destanı’nın ilanını kutluyoruz” diye paylaştı.Source : milliyet.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com