İstihbarat çalışanlarına intihar saldırısı!

İstihbarat çalışanlarına intihar saldırısı!

Afganistan'ın başkenti Kabil'de istihbarat örgütünün ana binasına yürüyerek gelen terörist, üstündeki bombayı infilak ettirdi. En az altı can kaybının olduğu saldırıyı terör örgütü IŞİD üstlendi.

25 Aralık 2017 - 10:13

Afganistan'ın başkenti Kabil, bir kez daha terör saldırısına hedef oldu.Bu sabah ülkenin istihbarat örgütünün merkez binası yakınlarında bir intihar saldırganı kendini havaya uçurdu. En az altı can kaybına yol açan saldırıda üç kişi de yaralandı.BBC, teröristin sabah saatlerinde işe giden istihbarat örgütü çalışanlarını hedef aldığını ve yürüyerek gelip kendini patlattığını bildiriyor.

Terör örgütü IŞİD, kendi haber ajansından yaptığı açıklamayla saldırıyı üstlendi.Uluslararası haber ajanslarının dünyaya servis ettiği fotoğraflarda, ellerinde ağır silahlar bulunan polislerin patlamanın gerçekleştiği bölgeyi kapattığı görülüyor.Bu yıl içinde hem kanlı örgüt IŞİD hem de Taliban'ın onlarca saldırı gerçekleştirdiği Afganistan'da, binden fazla insan yaşamını yitirdi.Mayıs ayında diplomatik temsilcilerin bulunduğu bölgede patlatılan yüzlerce kiloluk bomba, 150'den fazla insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whitey Bulger lawyer says he will sue over prison killing
Whitey Bulger lawyer says he will sue over prison killing
New Jersey'de Uçak Golf Sahasına Acil İniş Yaptı
New Jersey'de Uçak Golf Sahasına Acil İniş Yaptı