• Reklam
Reklam

İtalya'nın 'Ölüm Meleği' Doktoru

İtalya'da 8 hastasını ve sevgilisinin eşi ile kayınpederini ilaç karışımıyla bilerek öldüren acil servis doktoruna ömür boyu hapis cezası verildi.

Reklam
İtalya'nın 'Ölüm Meleği' Doktoru
14 Nisan 2021 - 20:47 - Güncelleme: 15 Nisan 2021 - 08:17
  • Reklam
İtalya'nın kuzeyindeki Saranno Hastanesi'nde başhekim Doktor Leonardo Cazzaniga'nın, 2011-2014 yılları arasında acil serviste sekiz hastasını ölümcül ilaç karışımıyla öldürdüğü ortaya çıktı. 65 yaşındaki Cazzaniga, hastalarının yanı sıra sevgilisi Laura Taroni'nin eşini ve kayınpederini de aynı yolla öldürmüş.

Cazzaniga, suçlandığı cinayetlerden yalnızca üçünden beraat etti.

Aynı hastanede hemşire olan sevgilisi Taroni de, kocasını ve annesini öldürmekten suçlu bulunarak 30 yıl hapse mahkum edildi, fakat kayınpederinin ölümünden ise beraat etti.

Cazzaniga, hastalarını anestezi ilacını da içeren bir karışımla öldürüyordu. Fakat savunmasında bu eylemi, hastaların acısını dindirmek için yaptığını söyledi. İtalyan basınına göre Cazzaniga, kendisine 'ölüm meleği' yakıştırması da yapıyordu.

Doktorun avukatlığını yapan Andrea Pezzangora, geçen yılki duruşmalarda, müvekkilinin narsist
kişiliğinin tutsağı olduğu yönünde savunma yapmıştı. 'Ölüm meleği' yakıştırması için de
"Cazzaniga'nın bahsettiği bu karakter, yok edici bir melek değil, insanlara yardım ederek cennete eşlik eden bir melek." demişti.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com