İTO’nun yeni başkanı 20 Aralık’ta belli oluyor

İTO'nun yeni başkanı 20 Aralık'ta belli oluyor

İbrahim Çağlar'ın vefatı nedeniyle boşalan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralacak ismin, 20 Aralık'ta belirlenmesi bekleniyor.

18 Aralık 2017 - 18:28

İTO Yönetim Kurulu'nun çarşamba günü gerçekleştireceği olağan  toplantıda, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İbrahim Çağlar'ın ardından İTO  Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelecek ismin de seçileceği tahmin ediliyor.İlgili yönetmeliğe göre, oda ve borsalarda yönetim kurulu başkanlığı  ile birlik başkanlığı görevinin herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda oda,  borsa veya birlik yönetim kurulu tarafından bir ay içinde, yönetim kurulu üyeleri  arasından biri, gizli oy ve açık tasnif usulü ile kalan süreyi tamamlamak üzere  yönetim kurulu başkanı ve birlik başkanı seçiliyor. Seçimlere kadar da en yaşlı  başkan yardımcısı geçici olarak görev yapıyor.Buna göre, İTO'da yeni başkan belirlenene kadar mevcut başkan  yardımcıları arasında en yaşlı isim olan Dursun Topçu başkanlık makamına vekalet  edecek.Dursun Topçu ve Gökhan Murat Kalsın'ın başkan yardımcısı olarak görev  yaptığı İTO Yönetim Kurulu'nda, Hasan Erkesim, Ebubekir Sıddık Koyuncu, Fahrettin  Basiloğlu, Hakan Orduhan, İlhan Soylu, Adil Coşkun, Öztürk Oran, Servet Samsama  yer alıyor.

GÖKHAN MURAT KALSIN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın,  yaptığı değerlendirmede, yönetmeliğe göre yönetim kurulunun en geç bir  ay içinde toplanmak durumunda olduğunu belirterek, bu süreçte yönetim kurulu  üyelerinin çoğunluğunun oyunu alacak başkan adayının aynı ekiple nisan ayında  planlanan seçime kadar mevcut dönemi tamamlayacağını dile getirdi.Kalsın, Öte yandan, 11 kişilik yönetim kurulu listesinde İbrahim  Çağlar başkanımızın vefatıyla boşalan yere de birinci yedek üye dahil olacak. İlk  yönetim kurulu toplantımızı bu hafta yapacağız. Bu haftadan itibaren en geç bir ay içinde bu seçimin yapılıp bitirilmesi gerekiyor. diye konuştu.Gökhan Murat Kalsın, Ben adaylığımı açıkladım. Eğer yönetim  kurulundaki arkadaşlarımın desteği olursa inşallah bundan sonraki süreci başkan  olarak tamamlamak istiyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci tamamlarız. dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Police, neighbors free deer from soccer net twice
Ekim Alptekin Hakkında İddianame
Ekim Alptekin Hakkında İddianame