Kameralar önünde oldu! Başbakan, karton maketini gösterip...

Kameralar önünde oldu! Başbakan, karton maketini gösterip...

Tayland'da basın toplantısı için gazetecilerin karşısına çıkan Başbakan Prayuth karton maketini medyaya gösterip  'Bu adama sorun' dedi, el salladı ve ofisine geçti. Askeri darbe sonucu koltuğunu kaybeden önceki başbakan Shinawatra'nın ise İngiltere'de olduğu ortaya çıktı.

09 Ocak 2018 - 23:48

Güney Asya ülkesi Tayland'da eşine az rastlanır bir olay kameralar önünde gerçekleşti.Başbakan Prayuth Chan-ocha, başkent Bangkok'ta basın toplantısına başlarken görevliler alana Prayuth'un karton maketini getirdi.Maketin mikrofonun arkasına konulmasıyla, Başbakan Prayuth soru sormak için bekleyen onlarca gazeteciye döndü ve 'Bu adama sorun' deyip el salladı. Herkesin şaşkın bakışları arasında başbakanın yürüyerek ofisine geçmei, televizyonlardan canlı yayınlandı.Associated Press (AP), darbeyle işbaşına gelen Prayuth'un hiç soru almadığını bildiriyor.Uluslararası haber ajansları, başbakanı futbol oynarken veya takım elbiseyle gösteren çok sayıda karton maketin fotoğrafını dünyaya servis etti.

Kayıp başbakan Shinawatra ortaya çıktı

Darbeler ülkesi Tayland'da son askeri müdahale 22 Mayıs 2014'te gerçekleşmiş ve Yingluck Shinawatra'yı iktidardan indirilip Prayuth başbakan olmuştu.

Üç yılı aşkın süredir nerede olduğu bilinmeyen Shinawatra'nın İngiltere'de olduğu ortaya çıktı. Askeri yönetimin hakkında beş yıl hapis cezası verdiği Shinawatra'dan Ağustos 2014'ten bu yana haber alınamıyordu.1932 yılından bu yana 12 ayrı darbenin yapıldığı ülkede, bir önceki el koyma 2006'da gerçekleşmişti. 11 yıl önceki darbenin hedefinde ise, Yingluck'un ağabeyi Taksin Shinawatra vardı.Ülkede son olarak darbenin ardından yasaklanan siyasi partilerin seçimlere girebileceği açıklanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eskişehir, New York'u Solladı
Eskişehir, New York'u Solladı
The Turks Amazon'da E Kitap 9.99 Dolar
The Turks Amazon'da E Kitap 9.99 Dolar