• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Kanada Başbakanı Trudeau Bayram Mesajı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Trudeau, başbakanlık resmi internet sayfası ile sosyal medya hesaplarından görüntülü olarak paylaşılan mesajına, "Esselamüaleyküm" selamı ile başladı.

Reklam
Reklam
Kanada Başbakanı Trudeau Bayram Mesajı
02 Ağustos 2020 - 00:18
Reklam

Kanada ve dünyadaki Müslümanların, Kurban Bayramı'nı kutlayan Trudeau, “Kurban Bayramı Müslümanların en önemli bayramlarından biridir. Fedakarlık ile hizmet, merhamet ve sadaka değerleri üzerinde düşünmenin zamanıdır. Bu önemli vesileyle Müslümanlar genellikle dua etmek, şenlikli yemekleri paylaşmak, ihtiyaç sahiplerine yiyecek sağlamak ve hayattaki kutsamalara teşekkür etmek için ailelerle ve sevdikleriyle bir araya gelirler. Bu yıl, Corona virüs salgınıyla mücadele etmeye, birbirimizi ve topluluklarımızı güvende tutmak için sağlık kurallarını takip etmeye devam ettikçe, kutlamalar da farklı görünecek. Müslüman Kanadalılar bize topluluğumuza hizmet etmenin ne demek olduğunu göstermeye devam ediyor. Bugün, bu hizmetin ve Müslüman Kanadalıların toplumlarımıza ve ülkemize yaptıkları birçok katkının farkındayız. Ailemiz adına Sophie ve ben Kurban Bayramını kutlayan herkese iyi bayramlar diliyoruz. Eid Mübarek!" dedi.

To all Muslim Canadians beginning their celebrations tonight: Eid Mubarak! I know festivities will be different this year, but I hope you have a happy Eid al-Adha no matter how you celebrate


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com