• Reklam

Kanada'dan Çok Konuşulacak Uygulama

Kanada’da yürürlüğe giren yasaya göre, eğer daha önce beyanda bulunmadıysanız, öldükten sonra organlarınıza hükmedilecek.

Reklam
Kanada'dan Çok Konuşulacak Uygulama
19 Ocak 2021 - 04:58
  • Reklam

Kanada'nın Nova Scotia eyaletinde yürürlüğe giren yasaya göre, 18 yaşından büyük ve hayattayken aksi yönde bir beyanda bulunmayanların organları, öldüklerinde ihtiyaç sahibi hastalara nakledilmek üzere alınacak.

Nova Scotia eyalet hükümeti tarafından Nisan 2019'da hazırlanan Organ ve Doku Bağışı Yasası, tüm yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.

Eyalet Organ ve Doku Bağışı Programı Tıbbi Direktörü Dr. Stephen Beed, uygulamanın Kuzey Amerika kıtasında bir ilk ve Nova Scotia'nın da Kuzey Amerika'da yetişkinlerin öldüklerinde organlarını bağışlamaya istekli olduğunu varsayan ilk eyalet olduğunu kaydetti.

"Bir Kişi Ölür, Diğerleri Yaşar"
Dr. Beed, Kanada genelinde 2019 yılı sonu itibarıyla 4 bin 419 kişinin organ nakli için sıra beklediğini, bu sayının her geçen gün arttığını ifade etti.

Yasanın yürürlüğe girmesi ile sıra bekleyen hastalara organ naklinin hızlanacağını umduğunu söyleyen Dr. Beed, uygulamayı insanlara anlatırken, "bir kişi ölür, diğerleri yaşar" sloganını kullandıklarını vurguladı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com