• Reklam

Kanada'ya Göçmek Olarak Nasıl Gelinir?

Kanada’ya göçmen olarak nasıl gelirim in cevabi ilk olarak yeterli derecede İngilizce ya da Fransızca biliyor muyum? cevabını verdikten sonra tek yapmanız gereken Kanada'nın resmi sitesi olan www.cic.gc.ca yi iyice incelemeniz.

Reklam
Kanada'ya Göçmek Olarak Nasıl Gelinir?
12 Şubat 2021 - 12:28
  • Reklam
Etrafta kendisini is bulurum vize alırım, göçmenlik danışmanlığı yaparım avukatım ya da avukatla çalışıyorum vs. gibi dolandırıcılara kesinlikle para kaptırmayın. Sizinle bu şekilde temas eden kim olursa olsun lütfen burada paylaşın ve bu süreçlerde olumsuz deneyimleri olan kişilerden fikir edinin. 
Refuge yani sığınmacı olmak isteyenler: Bu başvurunuzu Kanada’ya bir şekilde geldikten sonra yap malisiniz. Bu şekilde bir niyetiniz varsa bunu gerek vize başvurusunda gerekse giriş yapana kadar hiç bir yerde paylaşmayın. Refuge başvurusu yapabilmeniz için Türkiye’de dil, din, irk, cinsiyet, politik vs. gibi konularda ayrımcılığa maruz kaldığınıza kanada makamlarını ikna etmelisiniz ( Ekonomik konular; işsizlik, ülkenin soyguncular tarafından idare edilmesi vs. iltica nedeni değildir, çoğunuz hâkli olarak çocuğunuza o ülkede bir gelecek göremiyorsunuz ama kanada bu konuda sizinle ayni fikirde değil maalesef ) eğer mümkünse bu ayrımcılıkla ilgili, üyelik, göz altı kaydı, işkence raporu, fotoğraf, mahkeme kaydı, mektup vs. gibi belgeler de getirmeniz sizin tezinizi güçlendirecektir. Zaten Türkiye’den gelip yapılan başvuruların çoğu kabul edilmektedir.
Turist olarak gelmek isteyenler gerekli Sartları yerine getirdikleri takdirde başvurularını bu siteden kendileri de yapabilir. 
Öğrenci olarak gelmek isteyenler çalışacağınız aracı firmanın güvenilirliğinden iyi emin olun, özellikle Kanada'ya geldiğinizde sizi yâri yolda bırakmayacaklarından emin olun. 
Umarım kimse daha fazla mağdur olmaz. 
Bunlardan daha da önemlisi, neden Kanada'ya gelmek istediğimizden iyice emin ol maliyiz. Eğer ekonomik nedenlerden ötürü gelmek istiyorsanız, burada ilk gelenlerin ayağının altına kimse kırmızı hali sermiyor bunu çok iyi bilmelisiniz, geçmişteki eğitiminiz ya da Sartlarınız her ne olursa olsun, geldiğinizde diplomanızın pek bir ise yaramadığını gördüğünüzde hayal kırıklığına uğramayın, bu nedenle kendinize kanada dışında başka alternatiflerde düşünmeniz faydanıza. 
Ozgur Demirbas. 

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com