• Reklam

Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızının son hali

ABONE OL70'li yılların beğenilen yüzleri arasında yer alan Kapıcılar Kralı'nın kızıl

Reklam
Reklam
Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızının son hali
16 Ekim 2020 - 12:53
Reklam

ABONE OL

70'li yılların beğenilen yüzleri arasında yer alan Kapıcılar Kralı'nın kızıl güzeli Sevda Ferdağ'ın, son halini görenler oyuncuya hayran kalıyor.


1958 yılında oynadığı ilk filmi 'O Günden Sonra'nın gösterime girdiği sıralar; adı, evli bir futbolcu ile aşk dedikodularına karışınca Sevda Ferdağ, annesi tarafından Almanya'ya ablasının yanına gönderildi. 1963 yılında, ablasının ısrarlarıyla tekrar sinemada oynamak üzere İstanbul'a döndü.


Oyunculuk hayatı boyunca Müşfik Kenter, Tarık Akan ve Kemal Sunal gibi büyük isimlerle oynama şansı yakalayan Ferdağ, seksenli yılların sonlarında modacılık da yaptı fakat pek uzun sürmedi. 1990'larda Gizli Yüz ve Ağır Roman gibi sinema filmlerinde, 2000'lerde ise Aşkın Dağlarda Gezer, Berivan ve Yaprak Dökümü gibi televizyon dizilerinde rol aldı başarılı oyuncu.


Seninle Son Defa adlı filminde rol arkadaşı Tarık Akan'ın ölümüyle ilgili ilginç bir anısını anlatan Ferdağ, Akan'ın rüyasına girdiğini ve "Korkma kız cennetteyim" dediğini söyledi.Source : milliyet.com

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com