• Reklam

Kılıçdaroğlu 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının, 12 Aralık 2017'de bir televizyon kanalında yaptığı konuşmada kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu aleyhine açtığı 500 bin liralık manevi tazminat davası karara bağlandı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Reklam
Reklam
 Kılıçdaroğlu 190 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi
29 Kasım 2018 - 18:47
Reklam

Anadolu 15. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, davacı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına avukat Ferah Yıldız  ile davalı CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun  avukatı Celal Çelik katıldı.

Hakim, davalı Kılıçdaroğlu'nun avukatının reddihakim talebinde bulunduğunu tutanağa geçirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ferah Yıldız, talebin reddine karar  verilmesini istedi.Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik de reddihakim taleplerinin  kabulüne karar verilmesini istedi.

Mahkeme hakimi, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 41. maddesi gereğince  talebin reddine karar verdi.Davanın kısmen kabulüne karar veren mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  150 bin lira, Mustafa Erdoğan'a 20 bin lira, Ziya İlgen'e de 20 bin lira olmak  üzere toplam 190 bin lira manevi tazminatın haksız fiil tarihi olan 19 Aralık  2017 tarihinden itibaren işleyecek yasal faizi ile birlikte davalı  Kılıçdaroğlu'ndan alınarak davacılara verilmesine karar verdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com