• Reklam
Reklam

Konsoloslukların J-1, WAT ve Green Card Vizeleri Açıklaması...

Vizelerle ilgili yasaklar kalktı fakat konsolosluklar mülakatlara başlayacak mı? Konsolosluklardan açıklama geldi. Hangi vizeler verilecek, hangileri verilmeyecek, hangileri işleme tabii? Ayrıca Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan vize bültenindeki değişiklikler nelerdir? Avukat Remzi Güvenç Kulen son güncellemeler hakkında bilgi veriyor.

Reklam
Konsoloslukların J-1, WAT ve Green Card Vizeleri Açıklaması...
27 Nisan 2021 - 20:59
  • Reklam
J-1 ve Work&Travel Vizeleri
Konsolosluktan kısa süre önce yapılan açıklamayla, J-1 ve Work&Travel vizelerini veremeyecekleri duyuruldu. Bunun sebebinin Covid-19 salgını nedeniyle alınan bir önlem olduğu açıklandı. Avukat Kulen, bu yaz her iki vize için de defterin kapandığı kanısında. Yani olur da vaka sayılarında düşüş yaşansa bile, bunu yine de pek mümkün görmüyor. Ama yine de Türkiye'deki vaka sayılarında ciddi bir azalma olursa bir ihtimal, konsolosluğun kararını gözden geçirebileceğini düşünüyor. Ama açıklamada net bir şekilde 'bu yaz' Work&Travel vizesi vermeyeceklerini belirttiklerinin de altını çiziyor.

Yine konsolosluk web sitesinden yaptığı bir güncelleme ile, kalkan vize yasaklarından sonra hangi vizeleri işleme aldığını hangi vizelere henüz bakmadığını açıklayan bir metin yayınladı. Bu metin şu açıdan çok önemli; Türkiye'deki Amerikan Büyükelçiliği ve Konsolosluklarının bundan sonra ne tip vizelere bakacağını ve bakmayacağını net bir şekilde açıklıyor.

Konsolosluk Şu Dönem Hangi Dosyalara Bakıyor?
Metinde söylenen şey şu: Amerikan Konsoloslukları bu dönemde sadece Türk vatandaşlarına ve Türkiye'de oturumu olanlara hizmet veriyor. Amerikan vatandaşlarının eşleri ve nişanlıları için yaptığı başvuru dosyalarına bakıyor. Amerikan vatandaşlarının ve Green Card sahiplerinin yakın aile üyeleri; yani eşleri, çocukları ve anne-babaları için yapmış oldukları başvurular. İltica, aile birleşimi dosyaları ve aynı zamanda Green Card sahipleri için seyahat izni başvuruları.

Bakmadıkları ve Mülakat Vermedikleri Dosyalar
İşyeri üzerinden yapılan Green Card başvuruları. DV Lottery kazananların mülakatları da yapılmıyor.

KAYNAK: Avukat Remzi Güvenç Kulen

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com