• Reklam

Köşoğlu'na Beyaz Saray'da Önemli Görev

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Özgür Köşoğlu'nun eşi Rohini Köşoğlu Beyaz Saray'da önemli bir göreve getirildi. Köşoğlu Biden'ın başkan yardımcısı Kamala Harris'in kıdemli kadrosuna atandı.

Reklam
Köşoğlu'na Beyaz Saray'da Önemli Görev
03 Aralık 2020 - 22:28 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 05:26
Reklam
Reklam

Michigan Üniversitesi mezunu Rohini Köşoğlu, yeni Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Beyaz Saray'ın kıdemli kadrosuna atandı.

Köşoğlu, Başkan Yardımcısına iç politika danışmanı olarak görev yapacak. Daha önce Michigan Senatörü Debbie Stabenow'da yasama yardımcısı olarak görev yaptı .

Rohini Köşoğlu şu anda Biden-Harris Geçiş Ekibinde Başkan Yardımcısı olarak seçilen Kamala Harris'in Kıdemli Danışmanı olarak görevine devam ediyor. Daha önce Biden-Harris Kampanyasında Kıdemli Danışman olarak görev yapan Köşoğlu Özgür Köşoğlu'nun eşi.

Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government'da Siyaset Enstitüsü'nde 2020 İlkbaharında burs alan Köşoğlu, kamu hizmetinde önemli görevlerde bulundu

Amerika Birleşik Devletleri Senatosunda grup başkanı olarak görev yapan ilk Güney Asyalı Amerikalı kadın olan Rohini Köşoğlu Senato ofisi ve daha sonra başkanlık kampanyası için Başkan Yardımcısı Seçilmiş Harris'in koordinasyon Başkanı olarak çalıştı.

Ekonomik, sağlık ve bütçe konularını yönettiği Colorado'dan ABD Senatörü Michael Bennet'in Politika Direktörlüğüde yapan Köşoğlu bir çok yasa tasarısını yasalaştırılması projesinde başkanlık yaptı.

Affordable Care Act'in taslağının hazırlanması ve kabulü sırasında kıdemli sağlık danışmanı olarak görev yapan Rohini Köşoğlu Michigan'dan ABD Senatörü Debbie Stabenow'a yasama yardımcısı olarak hizmet etti.

Aslen New Jersey'li olan Köşoğlu, Michigan Üniversitesi ve George Washington Üniversitesi mezunu ve üç küçük çocuk annesidir.

Kamala Harris Köşoğlu'nu tanıtırken, "İç Politika Danışmanım Rohini Kosoğlu, sadece Amerikan halkının karşı karşıya olduğu bir çok konuda uzman, aynı zamanda Senato ve başkanlık kampanyasındaki en yakın ve en güvendiğim yardımcılardan biri oldu. Kendisiyle çalışmaktan son derece mutluyum. Birlikte güzel işler yapacağız." dedi.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com