• Reklam
FLAŞ HABER

LA'de Sahibi Türk Dil Okulu: 'Just English'

İlkay Zaman, Amerika California'da Türklerin açtığı bir dil okulunu tanıtıyor. 'Just English'! Amerika'da dil eğitimi almak isteyenler buraya.

Reklam
LA'de Sahibi Türk Dil Okulu: 'Just English'
20 Ocak 2021 - 21:37
  • Reklam
Okulun yöneticisi Bahar Hanım, Türkiye'den hiç İngilizce bilmeden gelen öğrencilerle Türkçe iletişim kurarak yardımcı olduklarını anlatıyor. Çünkü hiç dil bilmeden gelen birinin ilk başlardaki durumu gerçekten zorlayıcı olabiliyor.

Neler yapılıp neler yapılmaması gerektiğini Türkçe olarak anlattığı için, daha net anlayıp zaman
kazanabilirsiniz. Ama hemen hatırlatalım, tüm öğretmenler ve diğer çalışanlar Amerikalı. Yani okul iyi bir eğitimi vaat ediyor.

Bahar Hanım kendisinin de zamanında Amerika'ya ilk olarak dil okuluna geldiğini ve hiç İngilizce bilmediği için, hiçbir evrakı ve söylenilenleri anlayamadığını ve bu sebeple çok zorlandığını anlatıyor. O sebeple Türkçe desteğin ilk başta çok iyi olduğunu söylüyor.

Bir türlü İngilizce öğrenemiyorum diyenler...
Dediğimiz gibi Bahar Hanım'ın kendisi de Amerika'ya sıfır İngilizce ile gelmiş. Ama şu anda bir dil okulunun yöneticiliğini yapacak kadar iyi İngilizce öğrendiğini ifade ediyor. Yani kimse gözünde büyütmesin demek istiyor.

Türkiye'de devamlı Türkçe konuştuğumuz için zor geliyor, ancak Amerika'da dil okulunda 2-3 ayda toparlayabilirsiniz Bahar Hanım'a göre.

Just English'e, şu an Türkiye dışında en çok Brezilya ve Avrupa'dan öğrenci gelmekteymiş. Fakat yöneticisi Türk olduğu için, Türk öğrencilere pozitif ayrımcılık sözkonusu. Ayrıca okul Los Angeles'ta çok güzel bir lokasyonda. Tam Hollywood sign'ın karşısında.

Just English Türkiye okullarına kayıt yaptıran öğrenciler, Amerika'da okulda 1 ila 16 hafta arasında ücretsiz ekstra eğitim şansı kazanabilirler.

Ayrıca çok pahalı olan Los Angeles şehrine göre, Just English'te fiyatların düşük olduğu bilgisini paylaşıyor Bahar Hanım.

Türkiye'den gelenlerin kafasında 'ne kadar pahalı okula yazılırsam, o kadar kolay vize alabilirim' gibi yanlış bir algı olduğuna dikkat çekerek, okul fiyatlarının gerçekten ucuz olduğunu bir kez daha belirtiyor.

Vize konusuna gelince; "Bu durum okulun akreditasyonuyla alakalı ve Just English de 20 senelik, 6.000'den fazla öğrenci yetiştirmiş bir okul." diyor Bahar Hanım.

Şu an pandemiden ötürü online eğitim veriliyor. Seviye tespit sınavı ile sınıflara yerleştiriyorlar. 500 öğrenci kapasiteli okul; sabah, öğlen ve akşam sınıfları ile akışa devam ediyor.

Okulda her türlü teçhizat en son teknolojide. Yaz sezonu için şimdiden kayıt olunması gerekiyor.
Kontenjanlar çabuk doluyor.

Konaklama, para kazanma...
Öğrenci, okulla iletişime geçip kaydını yaptırdıktan sonra, okul kendisine I-20 evrakı veriyor. Bu
öğrenci belgesiyle vize başvurusu yapıp Amerika'ya da yine o evrakla giriş yapıyorsunuz.

Los Angeles'ta konaklama bedelleri 650-1.200 $ arasında değişmekte. Hemen hatırlatalım, paylaşımlı odalardan bahsediyoruz! Okul da, ev bulmanıza yardımcı oluyor. Aile yanında da kalınabilir. Bu durum İngilizcenizi geliştirmek için avantaj sağlayabilir.

Haftalık 20 saat ile sınırlı olmak koşuluyla kampüste çalışıp para kazanabilirsiniz. Harçlık çıkarabilirsiniz. I-20 vizesi ile sadece okul içinde çalışılabileceğinden öncelikle okulda açık bir pozisyon olması gerektiğini hatırlatıyor Bahar Hanım.

Size Green Card vaat eden dil okullarına kesinlikle güvenmeyin! Bu imkansız.

KAYNAK: İlkay ZAMAN

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com