Lacoste, Timsah Logosundan Vazgeçti

Lacoste, Timsah Logosundan Vazgeçti

Lacoste, 85 yıllık timsah logosundan, nesli tükenmekte olan hayvan türlerini korumak için kısa süreli de olsa vazgeçti. Özellikle tasarımcılar, “Logoyu bir tık büyütebilir miyiz?” lafını müşterilerinden fazlasıyla duyuyor olabilir. Logoyu küçük kullanmak, genellikle hiçbir markanın istemediği bir şeydir. Fakat Lacoste bunun tam tersi yönde hareket ederek ürünlerinde yer alan timsah logosundan, nesli tükenmeye yüz tutmuş hayvanların korunması için vazgeçti.

04 Mart 2018 - 22:39

Lacoste’un simgesi haline gelen ve polo tişörtlerinde 85 yıldır yer alan timsah figürü, nesli tükenmekte olan ve doğada yalnızca sayılı kalan; kaplan, balina, gergedan, maymun ve kuş gibi 10 farklı türü korumak için, bu hayvanların figürleriyle yer değiştirdi.

Uluslararası Doğayı Koruma Birliği (IUCN) ve BETC ile hazırlanan “Save Our Species” (Türlerimizi Kurtarın) kampanyası için, nesli tükenen hayvanların doğadaki sayısı kadar yani 1.775 adet beyaz polo tişört üretildi.

Hayvanlara ait logolar, Lacoste’un tasarım stüdyosunda, timsah logosunda kullanılan işlemeyle hazırlandı. Sınırlı sayıdaki tişörtler, tanesi 183 dolardan (150 euro) kampanya için hazırlanan mikro site üzerinden satışa çıkarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki