• Reklam

Lara Özkan Amazon'da Bestsellere girdi...

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletine bağlı Bergen kentinde lise öğrencisi Lara Özkan’ın yazdığı bilim kitabı Amazon’da en çok satanlar listesine girdi.

Reklam
Lara Özkan Amazon'da Bestsellere girdi...
21 Kasım 2020 - 21:07
  • Reklam

Aslen Malatyalı olan New Jersey’in Bergen kentinde yaşayan Özkan ailesinin 16 yaşındaki kızları Lara kanser ve obezite ilişkisi üzerine bir kitap yazdı. Kitap kısa sürede Amazon’da, alanında en çok satan ilk 5 kitap arasına girmeyi başardı.

New Jersey’in Hackensack semtinde, okuduğu Bergen Bilim ve Teknoloji Akademisi (BCA) Amerika’nın bir numaralı devlet lisesi seçilen ve sınavla girmeye hak kazandığı okulda lise son sınıf öğrencisi olan Özkan, birden fazla araştırma laboratuvarında kanser araştırmaları ekibinde yer alıyor.

Lara, çalışmalarına ek olarak Cold Spring Harbor Laboratuvarı'nda başarılı bir hesaplamalı biyoloji ve biyoinformatik araştırmacısı olarak çalışıyor. Diyet, Obezite ve Kanser Arasındaki Nedensel Arabulucular projesi, Yale Bilim ve Mühendislik Ödülü, ISEF Bölgesinde Finalist ve Matematik, Bilgisayar Bilimi ve Biyoinformatikte Birincilik ödülüne layık görüldü. 

Lara, okulunda öğrenci liderliğindeki bir biyoteknoloji başlangıcı olan Provita Pharmaceuticals'ın yönetim kurulunda görev yapıyor ve Bergen County'deki ortaokul öğrencileri için akademik dersler düzenleyen bir program olan BCA Flash için Teknoloji Eş Direktörü olarak çalışıyor . Bir topluluk lideri ve STEM eğitimi veren bölüm olarak biliniyor; Lara, Orta Doğu'daki imkânsız öğrencilere ve azınlıklara STEM eğitimini getiren bir girişimin kurucusu ve yönetici direktörlüğüde yapmakta. Aynı zamanda hevesli bir gezgin ve üç kıtada 14'ten fazla farklı şehirde yaşayan Özkan,boş zamanlarında koşuya çıkmayı ve küçük kardeşlerine ders vermeyi seviyor. 

RNA-Seq Blog Gönderisi bağlantısı:
https://rna-seqblog.com/introduction-to-rna-sequencing-for-beginner-researchers/ 

"RNA Sıralaması: İlkeler ve Veri Analizi" için Amazon Bağlantısı: https://www.amazon.com/dp/B08HTM7TGX/ref=cm_sw_em_r_mt_dp_E-0FFbHJEBMDH 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com