• Reklam

Larry King'in Eşi Vasiyete İtiraz Etti

Larry King'in mal varlığının kontrolü, mahkemede aile üyelerini birbirlerine düşürüyor. Korona virüse yenik düşerek 87 yaşında vefat eden ünlü talk show sunucusu Larry King'in eşi, sunucunun vasiyetine itiraz etti.

Reklam
Larry King'in Eşi Vasiyete İtiraz Etti
17 Şubat 2021 - 15:26
  • Reklam
Efsanevi talk-show sunucusunun eşi Shawn King, üvey oğlu Larry King Jr.'ın 2 milyon dolar
değerindeki serveti yönetmesine, karşı çıkıyor. Çünkü kocası Larry King'in, 2015 yılında yazdığı
vasiyetnamesinde, oğlunu mirasının vasisi olarak atadığını, ancak 2019'da el yazısıyla yazdığı
vasiyetnamesiyle bunu değiştirdiğini iddia etti.

23 Ocak'ta 87 yaşında vefat eden King vasiyetinde, mülkünü beş çocuğuna eşit olarak bölüyor. Bu vasiyette adı belirtilmeyen eş Shawn King, mahkemeye itiraz dilekçesi verdi.

İki şahidin de imzası bulunan Larry King'in el yazısı vasiyetnamesi şöyle diyor: "Bu benim son isteğim ve ahitim. Önceki tüm vasiyetlerin yerini almalı (.) Ölümümden sonra, yukarıdaki tarihten itibaren fonlarımın % 100'ünün çocuklarım arasında eşit olarak paylaşılmasını istiyorum. Andy, Chaia, Lary Jr, Chance & Cannon. İmza: Larry King."

Andy ve Chaia 2020'de ölmüşlerdi. Chance ve Cannon ise Shawn King'in  dünyaya getirdiği çocuklar.

Larry King Jr. ise dilekçesinde, babasının öldüğü sırada Shawn King ile boşanma arifesinde oldukları için ayrı yaşadıklarını ve bu sebeple mirasta önceliğe sahip olduğunu söylüyor.

Shawn King, boşanma davasının Ağustos 2019'dan beri beklemede olduğunu kabul ediyor; ancak eşinin işleri, varlıkları ve istekleri hakkında en fazla bilgiye sahip kişi olduğu için, mirası yönetmede en yetkin kişi olduğunu savunuyor.

Ayrıca eşinin, 30 yaşına gelene kadar Larry King Jr.'ı görmediğini ve hiç tanımadığını söylüyor ve "O, Larry'nin kariyeri veya işiyle hiç ilgilenmedi ve onu Larry'nin mirasını temsil edecek bir konuma yerleştirmek son derece uygunsuz olur." diyor.

Ayrıca kocasının 2019'da vasiyetini değiştirdiğini de vurguluyor. Shawn ayrıca, Larry King'in yakın zamanda felç geçirdiğini ve bu vasiyeti değiştirdiğinde, zaten ilaçların etkisinde olduğunu ve sanıldığı gibi karar verme yetisinin iyi olmadığını da iddia etti.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com