• Reklam
Reklam

Los Angeles'ta Ambulanslara Kritik Talimat

ABD’nin Los Angeles şehrinde bulunan ambulans ekiplerine, yaşama şansı çok az olan hastaları nakletmemeleri talimatı verildi.

Reklam
Los Angeles'ta Ambulanslara Kritik Talimat
06 Ocak 2021 - 16:56
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde vakalar hızla can almaya devam ediyor. Los Angeles Sağlık Hizmetleri İdaresi, yoğun bakım ünitelerinde yaşanan aşırı yoğunluktan dolayı ambulans çalışanlarına; kalbi ve nefesi durmuş, hayata döndürülme ihtimali çok düşük hastaların acil servise naklinin yapılmaması yönünde talimat yayınladı. 

Covid-19 vakalarının hızla arttığı ABD’nin gözde şehirlerinden Los Angeles’ta geçtimiz hafta Corona virüs testi yaptıran her beş kişiden birinin testi pozitif çıktı. 

Los Angeles County Acil Sağlık Hizmetleri Ajansı (EMS) ambulans ekiplerini, hayatta kalma şansı çok az olan hastaları hastaneye nakletmeme talimatı verdi.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde, enfeksiyon sayısının ikiye katlandığını açıklayan sağlık yetkilileri, şu anda Covid-19’dan dolayı hastaneye kaldırılan 7 bin 600'den fazla kişi olduğunu ve bunların yüzde 21'ini yoğun bakım ünitesinde olduğunu söyledi.

30 Kasım'da yaklaşık 400 bin olan vaka sayısı 2 Ocak'ta 800 bine kadar  yükseldi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com