Los Angeles’ta Ermeniler Türklere Tosladı

Los Angeles'ta Ermeniler Türklere Tosladı

Her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinde 24 Nisan'da Ermenilerin Sözde Soykırım mitingleri bu yıl bir grup Türklerin karşı protestosuyla ters etki yaptı. Bölgede yayın yapan basın mensupları Türklerin "Soykırım değil, Türkler'de katledildi." sloganını da ekranlara taşıdı.

29 Nisan 2018 - 21:02

Sosyal Medya'dan organize olan Türkler Los Angeles Başkonsolosluğu önünde toplanarak Ermenilerin Konsolosluk önünde eylem yapmasına engel oldu. Ermenilere karşı pankart açan Türkler Konsolosluk önünde durmayarak yürüyüşlerine devam etti.

Konsolosluk önüne gelen bölgede yaşayan Salih Eroğlu, "Ermeniler Türk Konsolosluğumuzu sözde Ermeni soykırım iddiaları dolayısıyla abluka altına alıyorlar. Bizde Türkler olarak hem konsolosluğumuzu koruyup hem de Amerikalılar olayın diğer yüzünü anlattık. Binlerce Ermeni'ye karşı dimdik durduk. Yalanlarına karşı Asala Terör örgütünün suikast yaptığı diplomatlarımızı andık. O günlerde Ermenilerin Rus ve diğer ülkelerini arkaları alarak Doğuda binlerce Müslümanı katlettiğini anlattı. Bölgede yaşananlar Soykırım olmadığını ve iki taraftanda kayıplar olduğunu anlattık." dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Trump'a büyük şok! Harekete geçiyorlar
Dünya Trump'ı dışladı!
Dünya Trump'ı dışladı!