Maine'de Kayboldu. 47 yıl sonra Finlandiya'da...

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maine eyaletine bağlı Portland kentinde 1973 yılında kaybolan bir yüzük 47 yıl sonra 3750 mil uzaklıkta Finlandiya'da bulundu.

Maine'de Kayboldu. 47 yıl sonra Finlandiya'da...
18 Şubat 2020 - 12:14 - Güncelleme: 18 Şubat 2020 - 12:31

63 yaşındaki Debra McKenna, 16 yaşındayken çıkmaya başladığında merhum kocası Shawn tarafından lise yıllarında bu yüzüğü verildi. Portland'daki bir mağaza tuvaletinde ellerini yıkamak için çıkardığı yüzük o gün kayboldu. Tüm uğraşlara rağmen bulunamayan yüzükten umuduğun kesen Debra yüzüğü unuttu. 
Geçen ay Finlandiya'nın güneybatısındaki küçük bir kasaba olan Kaarina'dan mektup alan McKenna o gün kaybettiği yüzüğü görünce şok oldu. Debra McKenna bu kez yüzüğün nasıl oraya gittiğini sorusunu bulmak için yüzüğü gönderen Marko Saarineen'e ulaştı.
Finlandiya'da metal işçisi olan Marko Saarinen, metal dedektörü ile gümüş, mavi taşlı yüzüğü bir parkta toprağa gömülü olarak bulduğunu belirterek, "Yeni aldığımız metal dedektörü test ediyorduk.  Bir yüzük olduk, 1973 yılı Portland Morse Lisesi ve Shawn ile Debra'nın baş harfleri vardı. Önce okulla temasa geçtik. Buradan da aynı sınıfta olan Debra ve Shawn'a ulaştık." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum