Mars’ta Kuş mu var?

Mars'ta Kuş mu var?

Kızıl Gezegen Mars yüzeyinde görüntülenen uçan cisim tartışma yarattı. NASA'nın Mars keşif aracı Curiosity, 2012 yılından bu yana Mars'ta incelemeler yapıyor. Robot; gezegenin iklimi, coğrafyası ve olası yaşamın izlerini araştırıyor. Curiosity'nin kaydettiği bazı görüntüler de NASA'nın sosyal medya hesaplarından paylaşılırken tartışmaları da beraberinde getiriyor.

09 Temmuz 2019 - 20:59

Kızıl Gezegen Mars yüzeyinde görüntülenen uçan cisim tartışma yarattı.

NASA'nın Mars keşif aracı Curiosity, 2012 yılından bu yana Mars'ta incelemeler yapıyor.

Robot; gezegenin iklimi, coğrafyası ve olası yaşamın izlerini araştırıyor.

Curiosity'nin kaydettiği bazı görüntüler de NASA'nın sosyal medya hesaplarından paylaşılırken tartışmaları da beraberinde getiriyor.

'UFOSightingsDaily' adlı sitenin sahibi ünlü komplo teorisyeni Scott C Waring de Curiosity'nin çektiği bir kareye dikkatleri çekerek bu tartışmaları başlatanlardan biri oldu.

Waring'in dikkat çektiği ve Curiosity'nin görüntülediği fotoğrafta Mars yüzeyinde uçan bir kuşu andıran bir cisim göze çarpıyor.

Mars'taki tartışmalı cismin, Marcelo Irazusta isimli bir kişi tarafından fark edildiğini söyleyen Waring, keşfi şaşırtıcı ve inanılması güç olarak yorumluyor.

Waring bu cismin ya bir UFO olduğunu ya da bunun Mars'ta değil Kanada'nın Devon Adaları'nda çekildiğini iddia ediyor.

Waring, Devon Adaları'nda Mars keşif teknolojilerinin denendiği ve NASA'nın çok sayıda faaliyet yürüttüğü dünyanın yerleşim bulunmayan en geniş adasının aslında tüm dünyaya servis edilen Mars fotoğraflarının çekildiği yer olduğu öne sürülüyor.

Görüntüler sosyal medyayı ikiye bölerken bir grup kişi Waring'e katıldı, diğerleri ise bu cisimlerin kamera lensi ışığı ya da güneş ışığı olabileceği konusunda ısrar ediyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harry Dunn's family coming to White House
Harry Dunn's family coming to White House
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?
Osmanlı Şarkıları Amerika'ya Nasıl Geldi?